Dění ve městě

Mlékojedy evakuovány, město zahájí evakuaci starých Neratovic

Patnáctka obyvatel Mlékojed před jednou hodinou ranní přijela autobusem ke Společenskému domu. Většina už obec opustila během dne a evakuovala se ke svým přátelům. Několik občanů Mlékojed odmítlo opustit svá obydlí a zůstává v obci na vlastní nebezpečí.
Ačkoliv se během dnešní noci nepředpokládá zatopení Mlékojed, jsou pro všechny případy připraveny záchranné čluny.
Evakuace Mlékojed byla provedena jako preventivní opatření, jelikož by mohlo dojít k zatopení jediné přístupové cesty kolem pískovny.
Evakuace starých Neratovic se zahajuje v těchto chvílích. Labe dosahuje jedničky vrátnice Spolany.
Také jednotlivé domy u Labe v této části města navštíví policista s hasičem, aby je vyzvali k evakuaci a podali jim vyčerpávající informace.
Autobusem evakuovaní Mlékojeďáci byli ubytováni v internátu učiliště vedle Městského úřadu. Ve Společenském domě tedy zatím není nikdo ubytován. Je tam připraveno zhruba 80 nafukovacích lehátek a celé dva velké sály.

Kontakt na krizový štáb pro dotazy občanů: telefonní linka: 315 682 054

z webu města Neratovice:

VÝZVA OBČANŮM STARÝCH NERATOVIC K EVAKUACI
Krizový štáb města Neratovice nařizuje povinnou evakuaci občanům části města počínaje ulicemi Na Závěrce a Labská směrem ke Spolaně do 03.00 hod.  
Evakuačním místem pro občany z této oblasti je Společenský dům Neratovice. Občané z uvedené evakuované oblasti budou upozorněni také hlídkou městské policie. Evakuace proběhne pěšky nebo vlastním dopravním prostředkem.

 
Evakuovaní obyvatelé Mlékojed a evakuační místo ve Společenském domě
 

Související články

Back to top button