Dění ve městě

Na květen se chystá Voříškiáda Mlékojedy

Občanské sdružení Rotunda pořádá v sobotu 4. května 2013 v Mlékojedech tzv. Voříškiádu. Půjde o soutěž psů bez průkazů původu.

Program bude obsahovat ukázky výcviku agility, tance psů, mondioringu a sportovní kynologie podle mezinárodního řádu pro zkoušky pracovních psů IPO.
Agility je psí obdoba parkuru. Mondioring zase zahrnuje tři disciplíny: poslušnost, skoky a obranu. Figuranti při obranách nemají rukáv, ale ringový oblek, takže pes může kousat téměř na celé tělo. Pes závodí bez obojku a řadu cviků provádí vzdálený od psovoda.
Soutěžit se pak bude v překážkové dráze pro psa i jeho pána a ve volné disciplíně, která může zahrnovat tanec se psem, různé triky, podoba psa s páníčkem, přehlídka psa i páníčka v kostýmech, apod.
Dojde také na volbu nejhezčího a nejšikovnějšího voříška.
Výstava bude zahájena přejímkou psů, které proběhne před 10:00, na což naváží soutěže a ukázky. Startovné bude 50,- Kč
Přihlásit se lze v den konání akce přímo na místě, tedy na Mlékojedské návsi (ulice K Přívozu). Soutěžící pes musí mít očkovací průkaz s platným očkováním. Očkování proti vzteklině je podmínkou. Agresivní psi, hárající a březím feny mají zakázaný vstup. Volné pobíhání psů nebude dovoleno a za případné škody způsobené psem odpovídá majitel.
Majitelé psů by se neměli zapomenout přinést misku s vodou a pelíšek, popřípadě úvazový kolík a kenelku.
Bližší informace získáte na tel: 605 92 30 51, nebo na e-mailu mischa33@sezmam.cz.
Nikdo neodejde s prázdnou, neboť jsou připraveny hodnotné ceny, občerstvení a dobrá nálada.
Akci sponzorují Akinu CZ s.r.o. Lobkovice, Tenesco s.r.o. Libiš, Rozchov s.r.o. Mlékojedy, Chovatelské potřeby Kostelec nad Labem, Psí škola Elišky Hořejší, Hostinec U bílého žida Tuhaň

Související články

Back to top button