Dění ve městě

Mlékojedský Fichtl Cup si vysloužil velký ohlas

Již třetí rok po sobě se v Mlékojedech konal v sobotu 2. Srpna Fichtl Cup, čili Mlékojedská padesátka. Přilákal opět více diváků, kteří stáli podél trati, stejně jako závodníků, kteří se postavili na start. Je zřejmé, že tato akce je vynikající nápad, který poutá pozornost a vyvolává zájem.
Začátek závodu postihly určité technické problémy, když vypadávala elektřina. Aby elektronické měřící zařízení nevypadlo během závodu, museli organizátoři odpojit od elektrické sítě stánky i zvukovou aparaturu.
Na trasu závodu se přesto 60 borců a borkyň vydalo se zpožděním pouhých pár minut. Mnohé závodníky zdobily rozličné převleky, což dodávalo závodu specifickou atmosféru.
Už po prvních kolech jsme zaznamenaly několik odstoupení ze závodu, když soutěžící zrazovaly jejich stroje.
Po 60 minutách bylo odmáváno poslední kolo a závodníci větší či menší rychlostí přijížděli do cíle.
Pak nastala asi půlhodina napjatého čekání na vyhlášení výsledků. Profesionálního moderátora, který byl toho času na dovolené, nahradil autor tohoto článku.
Nepřítomného místostarostu Tomáše Hrodka, který předával ceny v minulých dvou ročnících, narychlo zaskočil radní Roman Kroužecký a zastupitelka Michaela Landová, která zde byla také v roli organizátorky a závodnice.
Celkem se rozdalo 17 pohárů. Výsledky jsme již publikovali v jiném článku.
Zanedlouho poté na pódium vyběhla kapela Jebuto, hrající převážně tvrdší rock, zejména písně kapel Krucipüsk a Škwor. Které v 18:00 vystřídala skupina Klasickej postup.
Fichtl Cup má určitě velký potenciál stát se velkou akcí, na kterou by bylo možné přilákat stovky a možná i přes tisíc diváků.
Zda se organizátoři rozhodnou posunout akci ještě o další stupínek výše na pomyslném žebříčku úspěšnosti nebo budou chtít zachovat místní, řekněme vesnický, charakter, je jen na nich. V každém případě jim patří dík za vynikající nápad a odvahu k jeho uskutečnění.
Fotografie Mirky Landové z Fichtl Cupu 2014

Související články

Back to top button