Dění ve městě

15 683 korun a 5 dolarů se vybralo na koncertě pro postižené povodněmi

Dobročinný koncert pro postižené povodněmi, který v pátek 14. června uspořádal pod názvem Rock proti proudu Společenský dům Neratovice, splnil svůj hlavní účel a podařilo se vybrat 15 683 korun a 5 amerických dolarů.
Poděkování patří všem vystupujícím, od tanečních skupin Roxton a All4Dance, aspirujícím umělcům z neratovické Základní umělecké školy až po rockové kapely Sox in the Box, Vorasband, Tři sestry banditos, Šťastný den a Miloše Dodo Doležal s jeho kapelou.
Všichni účinkující vystoupili nejen bez nároku na honorář, ale i výdaje na cestovné. Mnozí navíc přispěli i finanční částkou.
Zásluhu na konání akce má samozřejmě její iniciátor zpěvák kapely Tři sestry banditos, Vlasta Roflík, a Společenský dům, který se organizace akce ujal. Vše zvládli v rekordním čase jednoho týdne.
Na koncertu se nevybíralo vstupné, ale každý mohl přispět libovolnou částkou do plexisklové urny v předsálí Společenského domu. Vybraná částka je podle neověřených informací větší, než která se zatím sešla na městském povodňovém účtu.
Zklamáním může být divácký zájem o koncert. Celý hudebně-taneční maratón od odpoledne do noci navštívilo odhadem pouze kolem 300 lidí.
Ač byl program žánrově spíše pro střední a starší generaci, šlo přeci jen o dobročinný koncert. A tak mladí lidé mohli přijít, poslechnout si třeba jen pár písní a darovat dvacetikorunu. Bohužel takových nebylo mnoho.
Přestože začátek festivalové sezóny jistě přispěl k tomu, že mnozí již měli na pátek jiný program, vypovídá nízká účast veřejnosti na této akci o tom, jak hodně našemu městu schází sdílený pocit sounáležitosti.
Naopak ti, kdo na koncert přišli, společně přispěli velmi slušnou částkou na své méně šťastné sousedy, kterým povodeň způsobila nemalé škody.

Související články

Back to top button