Dění ve městě

Další srážka vlaku s autem na křižovatce u Kavana a chystaný semafor

Ve čtvrtek 4. června došlo k další nehodě na křižovatce, kterou obyvatelé Neratovic znají jako křižovatku u Kavana. Osobní vlak od Brandýsa nad Labem se srazil s osobním autem.

Šlo stejně jako ve všech předchozích případech o chybu řidiče osobního vozu. A s tím bychom mohli případ uzavřít. Jenže nehod jak přes kopírák už se na tomto přejezdu stalo už více, čili nějaké opatření, které by tuto křižovatku řešilo, je jistě potřeba.

Ve skutečnosti už bylo před delší dobou schváleno umístění semaforu na tuto křižovatku. Semafor má být propojen se železniční signalizací a navíc umožňovat autobusům ROPID „přepnout si“ jej tak, aby se na křižovatce nezdržovala veřejná hromadná doprava.

Jelikož jak Mládežnická, tak Kojetická ulice jsou krajské komunikace, je v tomto případě investorem kraj. Podle informací, které se podařilo Neratovinám získat, bude muset kraj získat nová potřebná vyjádření různých institucí k instalaci semaforu, neboť ta současná stihla propadnout dříve, než byla instalace semaforu zahájena.

Semafor by každopádně měl dříve či později přispět k plynulosti dopravy a zejména bezpečnosti na této křižovatce a nehody, jaké jsme byli svědky ve čtvrtek, by se už nemusely opakovat.

Související články

Back to top button