Dění ve městě

Zastupitelstvo projedná odprodej objektu nemocnice firmě Almeda

Veřejné zasedání zastupitelstva města Neratovice se bude konat ve středu 27. března od 16 hodin ve velkém sále Společenského domu. Mezi body programu schůze zastupitelstva, které by mohly veřejnost zajímat, patří odprodej objektu městské nemocnice a příslušných pozemků společnosti Almeda a.s.
Almeda požádala radnici o zahájení jednání o tomto odprodeji. Výhodou tohoto kroku pro společnost Almeda má být zjednodušení investic do oprav a údržby nemovitosti. Město pak má získat prostředky z prodeje a zbavit se nutnosti investovat do tohoto objektu městské finanční prostředky.
Almeda má v úmyslu zavázat se, že bude nadále poskytovat zdravotnické služby. V případě prodeje ale bude pro radu města otázkou, jak smluvně garantovat rozsah a typ těchto služeb.
Dalším pro občany Neratovic zajímavým bodem jednání může být plán dlouhodobého koncepčního rozvoje Domu kněžny Emy.
V kontextu současné ekonomické situace a negativního politického postoje Ministerstva práce a sociálních věcí pod vedením Ludmily Müllerové (TOP09) k financování sociálních služeb ze státního rozpočtu, lze očekávat, že otázka Domu kněžny Emy bude v Neratovicích ožehavá.
Oba tyto body jsou zařazeny v druhé polovině programu, takže jejich projednávání mohou stihnout i občané, kteří nestíhají přijít už na začátek veřejného zasedání zastupitelstva.
Úplný program veřejného zasedání zastupitelstva města a příslušné materiály si můžete stáhnout ZDE.

Související články

Back to top button