Dění ve městě

Propracovanou rockovou show předvedly Zoo2 pěti stovkám fanoušků ve Společenském domě

Opět po roce vystoupila v pátek 14. března 2014 neratovická kapela Zoo2, které je revivalem irských U2, ve Společenském domě s nelehkým úkolem překonat úspěch loňského vystoupení.
Páni muzikanti ze Zoo2 to dokázali. Návštěvnost byla ještě o stovku vyšší než vloni a vyšplhala se na pět stovek.
Jejich show byla ještě propracovanější než vloni a snesla srovnání s vystoupeními mezinárodně známých kapel.
Hlasová indispozice zpěváka kapely Jendy Svitáka koncertu nijak neuškodila, spíše dodala jeho projevu syrovost.
Pochvalu si zaslouží také publikum, které složeno z lidí všech generací celý koncert protančilo a poskytovalo opravdu velkou podporu pěti chlapcům na pódiu.
Chemie mezi kapelou a publikem opravdu zafungovala.
Kapela před koncertem slibovala 2,5-hodinovou show a překvapení.
Překvapení přišlo zhruba ve dvou třetinách koncertu, když na pódium nastoupily dívky z pěveckého sboru gymnázia, aby spolu se Zoo2 zazpívaly hitovku With Or Without You.
Vyzněla opravdu moc dobře a zahájila asi nejlepší část koncertu, ve které zazněly nejúdernější písně z repertoáru U2.
Také díky sérii přídavků, kdy se kapela znovu a znovu vracela na pódium a část publika od šatny zpět do sálu, hrály Zoo2 téměř tři hodiny.
Milan Bušek na basu, Silvestr Svoboda a Šimon Hrábek na kytaru, Matouš Hrábek zaskakující za Petra Hubatyho pobývajícího nyní v Kanadě se na bicí a Jenda Sviták za mikrofonem dokázali svojí hudební formaci dostat mezi špičku revivalových kapel.
Každoroční březnová vystoupení Zoo2 ve Společenském domě se stávají tradiční akcí táhnoucí stále větší počty lidí, a tak trochu také jednou ze společenských událostí města.
Pro Společenský dům to byla další úspěšný dramaturgický počin, když poslední dobou bývají zdejší pořady často vyprodané a i lidem z okolních měst stojí za to přijet na ně do Neratovic.
Podle informací Neratovin není včerejší koncert Zoo2 jejich posledním letošním vystoupením v Neratovicích.
Měly by se na sklonku prázdnin objevit na pódiu festivalu Letní společná koupel v Letním kině, jehož letošní druhý ročník by měl dát hodně prostoru úspěšným místním kapelám.

Související články

Back to top button