Dění ve městě

Zastupitelé za ČSSD: zřízení neuvolněného místostarosty nevychází z potřeb města

Koalice, která vzešla z komunálních voleb chystá změnu v uspořádání na radnici. V předchozím období měly Neratovice pouze jednoho místostarostu. Nyní k němu má přibýt druhý místostarosta, který ale bude neuvolněný. Bude tedy vykonávat funkci místostarosty vedle svého občanského povolání.
Přinášíme stanovisko zastupitelů za opoziční ČSSD k této změně v plném znění.

Stanovisko ČSSD k uspořádání na radnici
Koalice Neratovice jinak, ODS a Volby pro město již zveřejnila, že chce prosadit model radnice se dvěma místostarosty, jedním uvolněným a jedním neuvolněným.
Zastupitelé za ČSSD jsou toho názoru, že zřízení místa druhého neuvolněného místostarosty nevychází z potřeb města Neratovice, ale z politických potřeb koalice.
Jelikož jsme v zastupitelstvu v menšině, budeme muset toto rozhodnutí koalice respektovat. Přesto bychom považovali za vhodnější, aby Neratovice měli jako dosud pouze jednoho místostarostu.
V takovém případě by bylo na ODS, zda z řad svých zastupitelů vybere kandidáta na uvolněného místostarostu nebo toto místo přenechá některému ze svých koaličních partnerů, pokud takového kandidáta nemůže nabídnout.
Jozef Hornák, Jaroslava Soukupová, Pavel Šanda

Související články

Back to top button