Dění ve městě

Lobkovická výstava o Sedmitýdenní válce zahájena výstřelem z dobové zbraně

Výstava o Prusko-Rakouské válce z roku 1866, nazývané též Sedmitýdenní, byla zahájena vernisáží v neděli 2. března ve výstavních prostorech Lobkovického zámku.
Na dvaceti výstavních panelech, které připravil Komitét pro udržování památek z války 1866, se mohou návštěvníci seznámit s podrobnostmi této války, řadou faktů a zajímavostí.
Ty doplňuje expozice o sabotáži proti neratovickému železničnímu mostu, jež byla provedena právě v průběhu této války a kterou připravil Roman Dvořák.
Zájem přítomné veřejnosti, která se dostavila ve slušném počtu, vzbudili také příznivci vojenské historie oděni do dobových pruských i rakouských uniforem a vybaveni zbraněmi, kterými se tehdy bojovalo.
Výstavu již tradičně zorganizovalo občanské sdružení Lobkovice, které má na svědomí loňské zprovoznění výstavních síní Lobkovického zámku.
Ještě před zahajovací palbou představil Roman Dvořák nastoupené historické jednotky a zajímavé povídání přednesl člen Komitétu Martin Barus z Litoměřic.
Výstavu si máte šanci prohlédbnout do 11. dubna a ochotně vám ji po telefonické domluvě otevře pan Petr Růžička (604 653 977).

Související články

Back to top button