Dění ve městěKultura

Výstava fotografií Marka Havlíčka z nejhoršího místa k životu na planetě

V pondělí 3. listopadu bude vernisáží v 18:00 ve Společenském domě zahájena výstava fotografií Marka Havlíčka z bangladéšské Dhaky. Zároveň proběhne křest knihy téhož autora, která vychází pod názvem Cesty k sobě, miluje se.
„Nejhorším městem pro život na naší planetě, je podle Economist Intelligence Unit, hlavní město Bangladéše, Dhaka ve kterém žije téměř devět milionů lidí, některé zdroje uvádí až patnáct milionů lidí. Úděsná je zdravotní péče, vzdělání i doprava. Dhaka je přezdívána jako skládka planety. Každá mince má dvě strany, má i Dhaka nějakou svou světlou stranu? ANO, má! Žijí tam nejspokojenější lidi na planetě,“ říká autor výstavy Marek Havlíček.
Asi tak stovka vystavených fotografií byla pořízena letos v lednu při jedné z jeho cest do exotických destinací.
O hudební doprovod se na vernisáži postará Jenda Sviták z kapely Zoo2 s písněmi zpěváka grungových Pearl Jam Eddieho Veddera.
V knize „Cesty k sobě, miluji se“ se Marek Havlíček se čtenáři podělí o celkem šestnáct zážitků ze svého života, hlavně ze svých cest. K napsání knihy ho inspirovaly ohlasy na jeho vyprávění o tom, co prožil při své poslední cestě ve válkou zmítaném Doněcku.
A některé z příběhů jsou prý ještě peprnější, než co Marka potkalo v metropoli Dombasu. Na 192 stranách knihy najde čtenář také hodně fotografií.
Vstupné na výstavu i vernisáž je jako obvykle zdarma.
vernisáž Dháka
cesty k sobě

Související články

Back to top button