Dění ve městě

Vasilův rubáš a jejich hravý folk okoření společnou letní koupel

Jednou z kapel, jež vystoupí na festivalu Letní společná koupel 31. srpna v neratovickém letním kině, bude Vasilův rubáš.
Tato dvojčlenná skupina v obsazení Filip Novák aka Vasilděda (harmonika, kytara, zpěv) a Petr Rubáš (djembe, zpěv) není neratovickému publiku zcela neznámá.
Vystoupila zde již na loňském jazzovém festivalu a na druhé scéně v parku před městským kinem tehdy u přítomných posluchačů zaznamenala celkem slušný úspěch.
Tato hudební skupina si vystačí s málem. Harmonika občas vystřídána kytarou, rytmický doprovod na západoafrický buben djembe a hlavně hravé humorné texty stojící na mnohdy jednoduchých rýmech a občas zajímavých slovních hříčkách.
Zařadit tuto dvojici muzikantů z hlediska hudebních žánrů není zcela jednoduché. Sami se na svém bandzone označili za folk-experimental.
V recenzích na jejich CD Konec světa můžeme narazit například na škatulku akustik/crossover. Za slůvko crossover se schová kdeco a Vasilův rubáš míchá ve svých písničkách folk s reggea, punkem, popem, funkem, hospodským šramlem i undergroundem.
To vše často s parodickým nádechem. Z této směsky pak vzniká jejich celkem originální pojetí písničkářství.
Vasilův rubáš se v žádném případě neberou vážně, a proto jejich písničkářský projev ocení především hudební fanoušci, kteří od hudby nečekají patos a velké emoce za každou cenu a kterým je nadsázka a civilnost bližší než žánrová klišé a přehnané pózy.
Video: Vasilův rubáš na Balcony TV
Vasilův rubáš na bandzone.cz
Webové stránky kapely

Související články

Back to top button