Dění ve městě

Sobotní večer byl v Neratovicích ve znamení velkého lampionového průvodu

Na večer 8. listopadu připravilo občanské sdružení Aktivita Neratovice lampionový průvod v návaznosti na akci Sportem pro život.
Organizátoři ještě stihli narychlo prodloužit plánovanou trasu, neboť panovalo silné podezření, že účast bude větší, než se původně očekávalo.
To se potvrdilo už před 18. hodinou, kdy měl průvod vyrazit na svou trasu. Prostor před Společenským domem byl zaplněný dětmi s lampiony a jejich doprovodem.
Na průvod vyrazilo podle odhadů pět stovek účastníků. Městem se táhl dlouhý svítící had.
Když čelo průvodu přecházelo ulici u Legata, konec průvodu teprve opouštěl Kojetickou ulici směrem k ulici Edvarda Beneše.
Na náměstí čekalo účastníky průvodu žonglérské představení s ohněm v podání Firelovers.
Lidé obsypali kašnu, která byla vypuštěna, a tak se stala pódiem pro toto představení. Další stáli na ochozu, místní obyvatelé sledovali představení z balkónů.
Akce byla úspěšná a měla velký ohlas mezi účastníky. Za všechny je tu ohlas, který redakci Neratovin přišel od Marie Šálkové:

Velké poděkování patří občanskému sdružení Aktivita Neratovice. Že se bude pořádat navečer v sobotu 8. listopadu lampionový průvod, jsme se dočetli na neratoviny.cz.
Jsme sice tři dospělí, víme, že se akce pořádají především pro děti. Bylo hezky, a tak jsme se šli podívat.
A opravdu to bylo moc krásné: Dětičky s lampiony, se svými rodiči, prarodiči, celé rodinky i s kočárky, skupinky známých. Stovky lidí šly pomalými krůčky těch nejmenších ulicemi nádherného sobotního podvečera Neratovicemi. Prostě, co jinak nezažijete. Tolik rodinek s dětmi naráz sotva někdy v Neratovicích potkáte.
Akce zakončená na náměstí prezentací žonglérského vystoupení s ohněm, se velmi líbila. Děti byly nadšeny. Stánek Aktivity nabízel teplý dobrý čaj, bylo prostě opravdu postaráno o vše.
Velký obdiv patří organizátorům akce. Uhlídat večer průvod, dá se říci stovky metrů dlouhý, zabezpečit klidný silniční provoz, zajistit vše kolem! Děkujeme organizátorům akce za krásný zážitek.

Facebooková stránka Aktivity Neratovice

Související články

Back to top button