Dění ve městě

Sobota byla svědkem báječné Divadelní pouti dětem

Divadelní pouť dětem, kterou v sobotu 18. května uspořádal Společenský dům, patřila mezi nejpovedenější akce pro děti v našem městě. Svižný program plný zajímavých vystoupení vtáhl nejmenší i jejich rodiče.
Nejprve vystoupilo divadelní duo Neklid s první částí bajkové trilogie „AAA Atlas ten se má“, s příběhem O žíznivé žábě na motivy lidové bajky domorodých obyvatel Austrálie.
Hned na to svým vystoupením navázal jeden z nejuznávanějších klaunů Bimbo se svými gagy a písničkami.
Divadlo Neklid pak děti přeneslo na africký kontinent s představením „O ptáku, který neuměl létat“ opět na motivy domorodé pohádky.
Divadlo Tondy Novotného předvedlo loutkovou show „Kvak a Žbluňk“ o dvou legračních žabácích.
Putování kontinenty zakončil Neklid s příběhem Puma a Liška, inspirovanou dvěma indiánskými pohádkami z oblasti Střední Ameriky.
Mezitím probíhal ve velkém sále Společenského domu Dětský bazárek, kde se ve stáncích nabízelo převážně dětské oblečení. Uprostřed sálu si pak děti vyráběly masky a kreslily na obličej.
Před hlavním vchodem si pak děti hrály s bublinami. V prostorách akce i v jejich okolí se pohybovalo pět mimů – studentů DAMU, kteří dělali různé kejkle a veselé skopičiny.
Závěrem pak v přeplněném malém sále Společenského domu vystoupil se svou bublinářskou show Václav Strasser.
Program akce nelze hodnotit bez superlativů. Byl zábavný pro děti a vlastně i pro dospělé, děti byly vtaženy do všech představení, která snesla měřítka nejvyšší kvality. Jednotlivá čísla na sebe krásně navazovala.
Ačkoliv návštěva nebyla vůbec špatná, tak kvalitní program by zasloužil davy diváků.
 

Související články

Back to top button