Dění ve městě

Sídlištní turnaj ve hře petanque ovládli Macháčkovi

Po úspěchu Neratovických cyklohrátek pořádala Aktivita Neratovice spolu s dalšími dobrovolníky sídlištní turnaj ve hře petanque pod názvem Rodinnný petanque. Hrát měly dvojice složené vždy z jednoho dospělého a jednoho dítěte.
Podobný turnaj jsme pořádali poprvé, takže jsme úplně nevěděli, do čeho jdeme, a před začátkem bylo mnoho neznámých. Na turnaj byly připraveny poháry pro tři nejlepší týmy, drobné ceny pro děti i dospělé a buřty na opékání.

Akci podpořila hospoda Koupák, která pro účastníky a pořadatele zorganizovala občerstvení, místní sodovkárna TSIS, která věnovala celý sud limonády, pivovar Holba, který věnoval sud piva pro dospělé účastníky i diváky, a palačinkárna Crepes & Coffee, která věnovala ceny v podobě kupónů na jejich sladkou palačinku.

Nevěděli jsme, kolik týmu dorazí, tak nešlo hrací systém vymyslet předem. Než jsme dali dohromady hrací systém, zabavili děti i některé rodiče neratovičtí hasiči s ukázkou hasičské techniky, povídáním o své práci a také soutěží pro děti.

Na startovní listině se nakonec sešlo 14 týmů, které hrály ve dvou skupinách po sedmi systémem každý s každým.

V základních skupinách se tak odehrálo 42 zápasů, i když z toho šest soubojů bylo kontumováno v důsledku nespolupráce dvou úplně nejmenších účastníků s jejich dospělým spoluhráčem.

Po zápasovém maratonu v základních skupinách, který byl přerušen požárem v nedalekém domě, k němuž účastníci turnaje volali hasiče, přišly na řadu vyřazovací boje. Do čtvrtfinále postupily vždy 4 nejlepší týmy ze skupin a hrály klasickým pavoukem první z jedné skupiny se čtvrtým z druhé skupiny, druhý z jedné skupiny se třetím z druhé skupiny.

Výsledky čtvrtfinále:
Petr a Matěj Macháčkovi – Pepa a Dominik Formánkovi 10:9
David a Radek Sádlovi – Lukáš a Petr Fidlerovi 10:8
Eda a Martin Šmídovi – Petr a Eliška Bláhovi 6:10
Robert a Robin Čechlovští – Martin a Ondra Humlovi 4:10

Pak přišly na řadu souboje semifinálové.

Výsledky semifinále:

Petr a Matěj Macháčkovi – David a Radek Sádlovi 15:11
Petr a Eliška Bláhovi – Martin a Ondra Humlovi 9:15

Svědkem velkého dramatu byl pak zápas o třetí místo mezi poraženými semifinalisty. Bláhovi v posledním kole získali 3 body, kterými se bodově přehoupli před dosud vedoucí Sádlovi a zvítězili konečným skóre 17:15.

Ve finále si to rozdaly týmy, které se už jejich výkony v základních skupinách pasovaly na favority. V tomto souboji si nakonec lépe vedli Macháčkovi, a to v poměru 15:6, kteří si domů odnesli prestižní zlatý pohár pro vítěze.

Účastníkům se akce líbila a všichni si ji užili. Takže posíleni o zkušenosti z prvního ročníku příští rok turnaj určitě opět zorganizujeme.

Související články

Back to top button