Dění ve městě

Sbírka pro postižené nedělním požárem ukončena

Na nedělní požár v bytě na Benešově ulici v Neratovicích zareagovali občané vlnou solidarity s těmi, kdo byli požárem poškozeni. Skrze facebookovou skupinu na stránce Neratovin organizovali dobrovolníci, a hlavně dobrovolnice, pomoc postiženým rodinám tak účinně, že během prvního dne se podařilo nashromáždit všechny potřebné věci.
Většinu sebraných věcí získá rodiny z nejvíce poškozeného bytu, který je nad bytem, který hořel. Byt potřebuje kompletní rekonstrukci, neboť je velmi zamořen jedovatými splodinami z požáru. Náklady naštěstí uhradí pojištění bytového družstva i pojištění samotné domácnosti.

Poškožená rodina dostala finanční pomoc města a nabídku provizorního bydlení. Mezitím jim ale byl byt poskytnut jejich pojišťovnou, není však zařízený. Vybavení domácnosti věnovali občané města, kteří se snažili pomoct.

Ostatním domácnostem ve vchodě, jejichž byty nebyly poškozeny samotným požárem, nýbrž zatopeny vodou při hašení požáru, jsou v tuto chvíli distribuovány dezinfekční a čístící prostředky ze sbírky.

Organizátoři prosí, abyste už žádné věci nenosili. Už nyní jich je nadbytek a postižené rodiny je nevyužijí. V následujících týdnech se rozhodne, co přesně dělat s věcmi, které nebyly využity.

Neratovičákům patří velký dík. Ochota pomoci byla vskutku obrovská a mnoho lidí se do sbírky zapojilo. Nabídky stále přicházejí.

Spontánně vznikají také finanční sbírky. Finanční sbírky jsou ale přísně regulovány zákonem kvůli možnosti jejich zneužití. Proto prosíme žádné takové sbírky bez všech potřebných povolení nepořádejte, ani do nich nepřispívejte.

Související články

Back to top button