Dění ve městě

Společnost Lidl o otevření Rákosníčkova hřiště v Lobkovicích

Velký zájem občanů Neratovic přitáhla soutěž o Rákosníčkovo dětské hřiště, kterou uspořádala nadnárodní síť samoobsluh Lidl, stejně jako samotné nedělní otevření hřiště v Lobkovicích. Proto přinášíme tiskovou zprávu společnosti Lidl v nezkrácené podobě.
Šternberk a Neratovice oslavily nové Rákosníčkovo hřiště
Praha, 6. května 2013 – První Rákosníčkova hřiště v letošním roce se slavnostně otevřela o prvním květnovém víkendu. V sobotu 4.5. mohly nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka vyzkoušet děti ve Šternberku a v neděli 5.5. se dočkaly i děti v Neratovicích. Hřiště v hodnotě 1,5 milionu Kč realizovala a následně městům darovala společnost Lidl, která v tomto roce postaví hřiště v 19 městech.
Celodenní zábavný program, vystoupení Michala z Kouzelné školky nebo divadelní představení o Rákosníčkovi. To všechno čekalo na dětské návštěvníky, kteří se svými rodiči či prarodiči dorazili o víkendu do Šternberka nebo Neratovic, kde společnost Lidl otevírala letošní první Rákosníčkova hřiště.
Možnost získat zbrusu nové dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun města s otevřenou náručí přivítala. Jednoduše proto, že sehnat finanční prostředky z rozpočtu není snadné.
„Jsme rádi, že se do hlasování zapojilo tolik našich obyvatel. Dokázali nám, že jim není lhostejná situace v našem městě a záleží jim na tom, aby se tu dobře žilo. V našem městě je aktuálně hodně předškolních dětí a je pravda, že financí na výstavbu hřišť je málo. Jsme proto velmi vděční za příležitost, kterou nám společnost Lidl nabídla,“ uvedla Jana Kameníčková, vedoucí odboru školství a kultury města Šternberk.
Sobotní počasí ve Šternberku bylo doslova pohádkové a na nové hřiště se přišlo podívat až 4 tisíce lidí. Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou od společnosti Lidl.
Slavnostní nedělní otevření Rákosníčkova hřiště se vydařilo také v Neratovicích. A návštěvníky neodradil ani odpolední májový déšť. „Akce se podle mého velmi vydařila a i účast byla velká. Jsme velmi rádi, že se naši obyvatelé semkli a v hlasování pro město hřiště získali,“ komentovala starostka Neratovic Lenka Mrzílková. Sen se splnil i místnímu Občanskému sdružení Lobkovice, které se o vybudování dětského hřiště snažilo.
Společnost Lidl pokračuje v projektu Rákosníčkova hřiště už druhým rokem. Nově letos o lokalitách Rákosníčkových hřišť rozhodovala v hlasování veřejnost. „Nechat rozhodnout samotné obyvatele měst byl dobrý nápad a hlasování mělo opravdu velký úspěch. Aktuálně jsme navštívili všechna vítězná města, osobně si prohlédli vybrané lokality a se zástupci měst jsme se dohodli na umístění jednotlivých hřišť. Všech 19 hřišť bychom chtěli postavil do poloviny září, to znamená, že každý měsíc postavíme 4 hřiště,“ řekla Anna Těžká, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště. Jak také dodala, překvapila ji během hlasování velká iniciativa samotných měst a nadšení veřejnosti.
Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí kolotoč nebo různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku.
Během května proběhne slavnostní otevření Rákosníčkova hřiště také ve Vrchlabí (19.5.) a v Mohelnici (25.5).
Společnost Lidl má v plánu postavit po celé ČR do konce roku 2014 celkem 50 Rákosníčkových hřišť.

Související články

Back to top button