Dění ve městě

Při nedělním křestu knihy Hany Sudové praskalo Café Mlýn ve švech

Na nedělní odpoledne uspořádalo lobkovické občanské sdružení křest knihy nové knihy místní spisovatelky Hany Sudové Miluška s autogramiádou a hudebním vystoupením.
Po té, co lobkovické sdružení popřálo k narozeninám svému členu Bohdanu Kasperovi, ujal autor článku s krátkou úvahou o spisovatelství, jejich tématech, o lidech, knihách a jejich křestech, což hlavní postava nedělního odpoledne v Café Mlýn Hana Sudová okomentovala jen skromně.
V zápětí se kniha, ve které Hana Sudová vypráví životní příběh své maminky, polévala sektem. Jakmile byla kniha pokřtěna, mohla začít samotná autogramiáda. Café Mlýn bylo již před začátkem akce hodně zaplněné a ještě přicházeli další a další lidé.
Před stolem, kde se kniha prodávala a Hana Sudová opatřovala jednotlivé výtisky svými podpisy, se vytvořila dlouhá fronta. Fanoušci a přátelé spisovatelky přinesli velké množství kytic jako gratulaci k vydání již druhé knihy.
Asi po půl hodině začal kulturní program autogramiády v podobě vystoupení dcery Hany Sudové, zpěvačky Aleny Přibylové s její kapelou Longhairs. Převážně swingové hity doladily atmosféru tohoto předvánočního sousedsko-přátelského setkání v Lobkovicích.
Hana Sudová, která čelila velkému zájmu jak o druhou knihu z jejího pera, tak o ní jako autorku, jen těžko skrývala dojetí.
Kdo se na křest knihy nedostal, může si její novou knihu Miluška i její prvotinu Můj rodný dům pořídit v knihkupectví na náměstí Republiky, třeba jako milý vánoční dárek.

Související články

Back to top button