Dění ve městě

Nová neratovická hudební formace Voras Band vyráží na pódia ve stylu blues

V sobotu 23. února uspořádala generálku svého vystoupení nová neratovická kapela Voras Band. Ve stylu blues se představila na soukromé akci svým přátelům a známým, než vyrazí na pódia veřejná, a Neratoviny byly u toho.
Kapelu dala dohromady trojice ostřílených neratovických muzikantů – bubeník a zároveň kapelník Václav Vorasický, kytarista Petr Najmon a basák Michal „Jazzslen“ Jelínek, který mnozí známe z kapel jako Bad, Scarlet, Tři sestry revival banda, „Plusáků“ a dalších.
Na pozici zpěváka a hráče na akustickou kytaru a foukací harmoniku vzali do party Romana Kroužeckého, který se mezi nimi rozhodně neztratí.
Kapela sehrála tři sady po sedmi písních. Playlist sestával z převzatých písní bluesových klasiků, od těch českých jako Vladimír Mišík, Jan Spálený či Petr Kalandra až po ty z pravlasti Blues za Atlantikem jako B.B. King, John Mayall či Thomas Rufus. Sestavu písní pak doplnily dvě „pecky“ od Erica Claptona, včetně hitovky Layla.
A právě až na Laylu si Voras Band vybral spíše méně „profláknuté“ a díky tomu i méně ohrané písně těchto slavných interpretů, což je opravdu osvěžující. U některých písní je zachováno původní aranžmá, zatímco u jiných neratovičtí hudebníci pustili ze řetězu něco ze své vlastní invence, ale v žádném případě ke škodě těchto skladeb.
Skalní fanoušky blues budou mít Voras Band, název vzniklý z příjmení kapelníka, ve své moci zcela jistě. Ale i ten, kdo není bluesovým fajnšmekrem, si přijde na své. Kapela se totiž vystříhala určité monotónnosti, která u bluesových kapel vždy hrozí, zařadila písně v různých tempech i náladách.
Koncert pak osvěžily také písně, které do základního bluesového proudu přinesly vnější vlivy. Můžeme tak slyšet i trochu swingu a reggae, aniž by to narušilo žánrovou koncepci této formace.
Muzikantské výkony byly podle očekávání velmi dobré, ale také zpěvák bez předchozích zkušeností s muzicírováním na pódiích rozhodně nezklamal. Jeho zpěv vynikl zejména v Mišíkových písních. O zpěv se ale podělili také basák a kytarista.
Jak všichni její členové potvrdili, chystá se kapela postupně do repertoáru zařazovat také své vlastní písně.
Generálka byla v každém případě velmi povedená. A už od prvních vystoupení můžeme čekat vynikající hudebních zážitek. Do víru blues v podání Voras Band se budeme moci ponořit už v sobotu 9. března 2013.
Spolu s další místní bluesovou partou BAD budeme moci slyšet Voras Band v hospodě Na Koupališti od 20 hodin.
klikněte na Voras Band na facebooku
klikněte na facebookovou událost koncert Voras Bandu Na Koupališti

Související články

Back to top button