Dění ve městě

Nedaleké Měšice podávají trestní oznámení na Janu Peterkovou za šíření lží o úmrtí seniorů po očkování proti covid-19

Bývalá reportérka TV Nova Jana Peterková, která už vloni na jaře proslula svými hysterickými videi proti testování na covid-19 a jako velmi aktivní šiřitelka dezinformací všeho druhu, nyní bude čelit trestnímu oznámení pro pomluvu a šíření poplašné zprávy.

To na ní podává nedaleká obec Měšice u Prahy v reakci na její opakovaná veřejná tvrzení, že právě v této obci došlo k úmrtí seniorů v důsledku podání vakcíny proti nemoci covid-19, které je zjevně vylhané.

Přinášíme oficiální vyjádření obce Měšice u Prahy v plném znění:

Vyjádření Obce Měšice k dezinformacím ohledně očkování seniorů v Měšicích uvedeným na facebookové stránce Jany Peterkové

Obec Měšice se kategoricky ohrazuje proti nepravdivým výrokům, které zaznívají na FB stránce Jany Peterkové. Paní Peterková ve video-příspěvku ze dne 29.1.2021 vede rozhovor s paní Václavou Vondráčkovou, bývalou zaměstnankyní Antonia senior services, s.r.o. (společnost, která vykonává pečovatelskou službu pro některé obyvatele pečovatelských bytů v Měšicích) a rovněž někdejší obyvatelkou jednoho z pečovatelských bytů.

Paní Vondráčková ve své výpovědi ve videu uvádí nepravdivé informace o údajných úmrtích seniorů v objektu s pečovatelskými byty v Měšicích.

Senioři měli údajně skonat následkem podání vakcíny proti koronaviru během první vlny pandemie. Tyto lživé informace paní Vondráčková opakuje v dalším video-rozhovoru na FB stránce paní Peterkové ze dne 31.1.2021.

Jak ověřil starosta Měšic Martin Čacký u pana Jana Porubského, ředitele Antonia senior services, s.r.o., paní Vondráčková v této společnosti již od května 2020 nepracuje. Ve stejné době jí obec neprodloužila nájemní smlouvu pečovatelského bytu z důvodu nevhodného užívání zařízení bytu.

Starosta Měšic rovněž potvrzuje, že očkování seniorů v pečovatelských bytech v Měšicích dosud neproběhlo z důvodu nedostatku vakcíny. Očkování bude probíhat ve spolupráci s Nemocnicí Neratovice pravděpodobně během února tohoto roku.

Obec Měšice připravuje trestní oznámení na Janu Peterkovou a Václavu Vondráčkovou pro pomluvu a šíření poplašné zprávy.

Související články

Back to top button