Dění ve městě

Společná letní koupel s mimo létajícími spacepunkery

Jedním z největších taháků Letní společné koupele v neratovickém letním kině budou bezesporu Lety mimo. Tato kapela se na české hudební scéně pohybuje se svým nenáročným pop punkem již téměř dvacet let.

Lety mimo vystupují v klasické rockové sestavě basa (Lukáš „Looky“ Klofec), bicí (Lukáš „Horst Maštěnka“ Fuchs) a kytara (Mirek „Cvanc“ Cvanciger, kterého můžete znát ze slavnějších Tří sester), přičemž o zpěv se Horst s Cvancem dělí.

Na kontě mají tito tři muzikanti spoustu odehraných koncertů včetně předskakování zahraničním kapelám, mezi něž patřili Letům stylově podobná, dnes již zašlá, německá hvězda Liquido, finští popgotici HIM, anglická postpunková legenda Killing Joke či britpopoví Supergrass

Po několika demonahrávkách vydali v roce 1998 svůj debut Ufo. Širší posluchačskou přízeň jim však přineslo až album Space Punk z roku 2001 s písněmi jako Obrazovka nebo Maika (pocta kultovnímu seriálu Spadla z oblakov a jeho hlavní hrdince Majce z Gurunu) a především jejich dosud asi nepřekonaným hitem Voda vzduch.

Následovaly alba Euforia (2003) a 10 let Letů od prvního letu (2004), což bylo album s živým záznamem koncertu z pražského klubu Roxy uspořádaného k výročí 10 let od prvního koncertu kapely.

V roce 2006 pak Letům vyšla deska Elektra obsahující stejnojmenný rozverný hit.

Zatím poslední studiovou nahrávkou této hudební skupiny je CD Pouhá chemie z roku 2009.

webové stránky Lety mimo

Lety mimo na bandzone.cz

Související články

Back to top button