Dění ve městě

Labe se vylévá z břehů, ale rok 2002 by se opakovat neměl

Hladina Labe v Neratovicích i dnes po celý den stoupá. Z  břehů se Labe vylilo kolem osmé večer na neratovickém břehu v oblasti železničního mostu. Kolem 23. hodiny hladina Labe dosahovala už k okraji Kostomlatského sadů.
Na mlékojedském břehu Labe zatopilo louku podél labského břehu téměř k cestě vedoucí podél Labe. Plavební komoru od zatopení dělilo odhadem 30 cm.
Podle neoficiálních informací hasiči předpokládali evakuaci obyvatel domů u Labe poblíž Kostomlatského sadů už kolem osmé hodiny večerní.
Obyvatelé Mlékojed pak byli městským rozhlasem před 23h vyzváni, aby zajistili svůj majetek, domácí zvířectvo a připravili si pro případ nutnosti evakuační zavazadlo. Tato informace se záhy objevila na webových stránkách města.
Podle zpráv i webu města Neratovice by velká voda měla na soutoku Labe a Vltavy kulminovat během zítřka – pondělí 3. června. Hosté České televize odhadují situaci v oblasti soutoku Labe a Vltavy na dvacetiletou vodu.
Z webu města Neratovice:

INFORMACE PRO MLÉKOJEDY
Vzhledem k možnosti zvýšení hladiny Labe na úroveň 50 letého průtoku vody v řece, což je hladina řeky odpovídající průtoku cca 1250 m3/s (normální stav je 100 m3/s), žádá město Neratovice občany Mlékojed, aby zabezpečili svůj majetek, domácí zvířata a připravili si malé evakuační zavazadlo pro případ nutnosti opustit své obydlí. V případě nutnosti evakuace  budou občané Mlékojed informováni rozhlasem a městskou policií. Evakuační balíček musí obsahovat zejména věci osobní potřeby – doklady, léky, základní hygienické prostředky.

 
Na fotografiích: Stav Labe v Neratovicích mezi 17:00 a 18:00

Související články

Back to top button