Dění ve městě

Hospodskému kvízu vévodila družstva s účastí pedagogů místního gymnázia

Ač se konal již poosmé, udržuje si hospodský kvíz svoji popularitu. A tak se i přes sérii omluvenek z důvodů nemoci postavilo na jeho start 12 týmů. I když otázky nepatřily k nejsnazším a posuzování odpovědí bylo přísné, popraly se s nimi všechny týmy obstojně a nikdo si neutrhl ostudu.
Hrálo se o ceny od sponzorů, kterými byly dovozce moselských vín OHMS, Profoto Vosáhlo, pivovar Holba a Společenský dům Neratovice, který věnoval vstupenky na koncert polsko-americké jazzmanky Beate Pater.
Navíc pořádající občanské sdružení Aktivita Neratovice nechalo vyrobit pamětní placky kvízu, které obdrželi všichni účastníci. Vítězný tým se navíc může pyšnit plackami ve zlatavé pivní barvě, které se nepochybně stanou sběratelskou raritou.
Nálada byla opět výborná přes tradiční marnou snahu některých družstev vyhádat si nějaký ten bod navíc, která již patří ke koloritu této soutěže.
Konečné pořadí pak bylo opět velmi těsné a na mnoha místech došlo k bodové shodě.
Vítězně z kvízu vyšla družstva NNZ, které kvíz od kvízu stoupala ve výsledkové listině a teprve nyní dosáhla na samotný vrchol, a Stará garda, které si na své druhé vítězství také muselo nějakou dobu počkat.
Hvězdova pěchota, jejíž ambicí je dosáhnout neděleného prvního místa, se tentokrát musela spokojit s bronzovým stupínkem, zatímco CML skončili těsně pod stupni vítězů.
Konečné pořadí:
1. místo: NNZ (Eda Šmíd, Kateřina Šmídová, Ondřej Najman, Lukáš Fogl) a Stará garda (Aleš Jinoch, Petr Vokšický, Jarda Pázler, Bražej Uhrinčať) – 18 bodů
3. místo: Hvězdova pěchota (Martin Hvězda, Pavel Jambor, Pavel Šanda, Martin Šujan) – 17 bodů
4. místo: CML (Slávek Salač, Karolína Peštová, Roman Mišoň, Petr Najmon) – 16 bodů
5. místo: Wall-e (Eva Jelínková, Veronika Chládková, Roman Valík, Kosák), Familia (Zdeněk Novosad, Eva Novosadová, Klára Novosadová) a Klapzubova jedenáctka (Vojtěch Novotný, Šimon Hrábek, Petr Židoň, Milan Bušek) – 15 bodů
8. místo: Mloci (Marta, Lída, Ondra, David) – 14 bodů
9. místo: Ujepandy (Markéta Johnová, Michaela Malá, Eva Rybáková, Pavlína Kozáková) a Kaštani (Tereza Reháková, Honza Ryba, Honza Podzimek, Ivanka Drahorádová) – 12 bodů
11. místo: Co je? (Matouš Klvaňa, Vojtěch Šalanský, Miroslav Beran) – 9 bodů
12. místo: Ticho… (Dana Kubištová, Natálka Kubištová, Martina Typovská, Marie Šálková) – 7 bodů
Fotografie Josefa Šálka a Petra Najmona

Související články

Back to top button