Dění ve městě

Festiválek pod Ořechem fotograficky

Ani tropické teploty neodradily téměř stovku diváků, včetně mnoha dětí, od návštěvy korycanského Festiválku pod Ořechem. Po vynikajícím divadle ANPU, které svým výtvarně-dramatickým podáním pohádky Čertův švagr zaujalo nejen děti, ale i dospělé návštěvníky festivalu, přišla s příjemným rockovým vystoupením kapela 5 kg v čele s korycanským výtvarníkem Romanem Hudziecem.
Celé odpoledne rodinného festiválku moderoval Petr Horký s pomocí malé dcerky Evičky.  Po „pětikilech“ nastoupil na pódium bývalý obyvatel Korycan Dalton Stansbury, který ve svých rukou střídal kytaru a banjo. The Lazy Pigs vystupují pokaždé v jiné sestavě.
Když už to vypadalo, že Dalton odehraje celé vystoupení „Líných prasat“ sám, přidali se k němu současní i bývalí členové 5 kg. Vznikla tak zbrusu nová sestava, čehož si však kapely neznalý divák nemusel ani všimnout, jak sehraně působili.
Pak došlo ke změně programu a na pódium přišly Majerkovky se svojí zvukomalebnou směsicí rocku, folku a world music.
Večer začala rtuť teploměru padat ke snesitelnějším hodnotám, a tak se i někteří dospělí odvážili tančit.
Roztančila je jablonecká formace Eridu s jejich zvukem originálního hardrocku, která začala hrát až kolem 21. hodiny.  Jejich hodinu a půl dlouhé vystoupení publikum nadchlo.
Na závěr pořadatelé vyslyšeli žádost korycanské mládeže, aby mohl vystoupit jeden z nich s „human beatboxem“ (hraní na ústa). Jeho desetiminutové vystoupení všechny překvapilo svojí vysokou kvalitou.
Pak došlo v hlavním stanu k džemování, když muzikanti improvizovali a střídali se v hraní, zatímco jiní sklízeli pódium. Po půlnoci se džemování přesunulo na nedalekou zahradu hlavního organizátora Romana Hudziece a pokračovalo až do druhého dne.
 

Související články

Back to top button