Dění ve městě

Tato neděle bude v Lobkovicích věnována všemu japonskému

Japonská neděle nese název akce na Lobkovickém zámku v neděli 22. září. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu japonských novoročních přání, vystoupení japonského karate, ochutnávku suši a saké, besedu o Japonsku i klasický japonský horor.
Program akce ve 14:00 zahájí vernisáž výstavy sbírky japonských novoročních přání v tamní výstavní síni, kterou otevře majitel sbírky prof. Jiří Hudeček. Výroba a posílání novoročních přání je v Japonsku velmi tradiční a propracované a má z našeho pohledu komplikovaná pravidla. Na výstavě bude k vidění takových přání na šedesát.
Na to naváže vystoupení původního japonského karate v podání špičkového klubu Shotokan z Neratovic. Následovat bude ochutnávka světově nejznámějšího japonského jídla suši z dílny restaurace Oskar.
Od 15:00 pak proběhne beseda s profesorem Jiřím Hudečkem, který tři roky v Japonsku žil a pracoval. Bude tak schopen vyprávět o všech možných aspektech života v Japonsku, od japonských tradic a zvyků po běžný život moderních Japonců.
Vše proběhne v areálu zámku Lobkovice, a to i v případě deštivého počasí, neboť program bude probíhat pod střechou. Během programu se bude podávat horký čaj, takže ani případné chladné počasí jej nezhatí.
Po celou dobu bude k dostání také tradiční saké, podávané na japonský způsob.
Večer od 19:00 pak proběhne v lobkovickém Café Mlýn promítání klasického japonského hororu režiséra Kaneto Šindó inspirovaného dějinami japonské doby temna s krátkým úvodním slovem o filmu.
Akci pořádají občanská sdružení Aktivita Neratovice a Lobkovice, o.s.
japonskanedele

Související články

Back to top button