Dění ve městě

Dnes se koná akce Ukliďme Česko přesunutá ze soboty

Na sobotu 17. května byla plánována akce Ukliďme Neratovice v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Velká nepřízeň počasí, či přesněji řečeno neutuchající hustý déšť akci překazil.
Akce byla přesunuta na dnešek, tedy čtvrtek 22. května, od 17:30 do 20:30. Sraz je v prostoru u Labe poblíž bývalé hospody U Žebráka.
Občanské sdružení Aktivita Neratovice bohužel nemohla tuto akci podpořit, neboť termín koliduje s pracovními povinnostmi členů sdružení a s přípravami Dětského dne, který chystá na sobotu 31. května.
Ohlasy Neratovičáků před akcí byly velmi pozitivní, a tak se možná pustíme do dalších podobných akcí v jiných, příhodnějších termínech, které nemusí být nutně vázány na celostátní akci Ukliďme Česko.
Akce měla velkou publicitu nejen díky Neratovinám, ale také díky Lubomíru Vosáhlovi, který umístil pozvánku na velkoplošnou obrazovku na Společenském domě, Simoně Kopecké a Klubu českých turistů, díky nimž se letáček dostal do ruky stovkám účastníků Jarní stezky Polabím, a v neposlední řadě také díky rozhovoru Jany Zahoranské pro Mělnický deník.
Ač se akce v plánovaném termínu nekonala, inspirovala také zodpovědná místa na naší radnici k činu. V prostoru břehu Labe mezi železničním mostem a bývalou lávkou byla upravena zeleň.
Také starostka města přichystala nejen účastníkům a některým organizátorům akce příjemné překvapení v podobě instalace zbrusu nového betonového stolu s lavicemi v tomto prostoru.
Dost možná je to první krok k přeměně tohoto potenciálně malebného místa v park, jak jsme již na stránkách Neratovin navrhovali.
Zkušenost s Ukliďme Neratovice je každopádně taková, že i malá skupinka občanů může svou aktivitou věci ve městě rozhýbat. Zejména v období blížících se komunálních voleb to velmi dobře funguje.
Kdo má dnes v 17:30 čas, je určitě vítán, aby se zapojil do dobrovolného úklidu našeho města a oficiální instalace nového betonového stolu s lavicemi v budoucím parku na levém břehu řeky Labe.
ScreenShot053

Související články

Back to top button