Dění ve městě

Děti vítaly prázdniny v režii dobrovolných hasičů

V sobotu 28. června se konalo v hasičské zbrojnici dobrovolných hasičů v Kostomlatského sadech vítání prázdnin. Probíhaly soutěže a doprovodný program, který pokračoval až do pozdních večerních hodin.
Celou akci pořádal místní sbor dobrovolných hasičů Neratovice. Samotné vítání prázdnin začalo ve 13 hodin, kdy děti plnily řadu úkolů, například oblíbenou hru na Soptíka, skákání v pytli a hru s míčky.
Po splnění všech soutěží čekala na děti odměna v podobě sladkostí.
Před 16. hodinou začala ukázka výcviku policejních psů, která strhla bouřlivé ovace a jásot dětí, které se do ukázky mohly také zapojit.
Po přehlídce výcviku psů následovala dětmi velice oblíbená barevná pěna. Ke konci dovádění v pěně se ještě děti, ale i někteří dospělí sprchovali pod rozprašovačem hasičského vodního děla.
Během celého odpoledne bylo možné si prohlédnout přistavená hasičská auta a k vidění byly také střelné zbraně. Rovněž po celé odpoledne byla pro děti zajištěna atrakce jízdy po Labi v motorových člunech hasičů.
Tím se část akce pro děti kolem 17:45 hodin ukončila a program pokračoval od 18 hodiny projekcí přímého přenosu fotbalového utkání Brazílie – Chile, po němž následovala videodiskotéka pro dospělé.
Občerstvení bylo zajištěno během celého dne i večera. V nabídce bylo pivo, víno, limonády, káva, párek v rohlíku, hranolky, bramboráky a spousta dalších dobrot.
Vítání prázdnin se zúčastnilo 133 dětí, což bylo dle slov velitele Sboru dobrovolných hasičů Neratovice Milana Valáška nad očekávání. Kdo na tuto akci přišel, ten se rozhodně nenapálil, prostě to tu žilo. Akce se bude v příštím roce určitě opakovat.

Související články

Back to top button