Dění ve městě

Benefiční hospodský kvíz vybral na dětský den 3 100 Kč. Zvítězili Mloci a Hvězdova pěchota.

Ve čtvrtek 15. května se konal v pořadí už šestý hospodský kvíz. Tentokrát byl benefiční a jeho výtěžek bude použit na pořádání Dětského dne v Neratovicích, který se bude konat tuto sobotu v parku u Městského kina.
Kvízu se opět zúčastnil rekordní počet týmů. Tentokrát to bylo 14 týmů.
Týmy kromě vstupného 100 Kč za tým mohly přispět na Dětský den. Celkem se vybrala velmi pěkná částka 3100 Kč, za což bychom všem soutěžícím jménem občanského sdružení Aktivita Neratovice rádi ještě jednou poděkovali.
Otázky byly o něco obtížnější než v předchozím hospodském kvízu. Pořadatelům kvízu se totiž doneslo, že se našli soutěžící, kteří označili otázky minulého kvízu za příliš snadné, na což nešlo nezareagovat.
Po představení sponzorů dětského dne, kterými jsou Auto Kořánek, Zámečnictví Mareš, Cayman Pharma, Květinový servis Floresta, Pizzerie Piazza, Profoto Vosáhlo a Koupák Crazy Pub a pozvánkách na akci Ukliďme Česko a Dětský den, přišlo na řadu představení týmů.
Na start se postavily tradiční týmy hospodského jako CML, Mloci, Hvězdova pěchota, Zvířátka, NNZ či Stará garda, která už doplnila svůj tým na plný počet členů, avšak selhala v kategorii Logika.
Mezi tradiční týmy již brzy budeme moci počítat také týmy Kankán, Ujepandy, Wall-y, ale také Lamy, Kaštani či Ondra a spol. Úplně novými týmy v soutěži byly týmy K.H.K. a JOJ.
Nejvíce zabrat dala soutěžícím kategorie Slavné výroky, které neukázaly jako v Neratovicích příliš slavné. V té bodovala pouze Hvězdova pěchota, která prokázala znalost citátů předsedy Mao.
Naopak se týmům dařilo v kategorii Nápoje, v níž mnoho týmů znalo historický původ piva, stejně jako někdejší „tajnou ingredienci“ coca coly.
V konečném součtu se nakonec na stupně vítězů dostaly čtyři týmy. Všechny týmy ale obdržely drobné ceny od hospody Koupák a pexeso Neratovic, které vyprodukovalo občanské sdružení Aktivita Neratovice.
Nás organizátory těší rostoucí zájem o hospodský kvíz, čím dál tím větší počet účastníků, ale také to, že se účastníci dobře baví a dokáží nám to dát najevo.
V neposlední řadě se k nám dostala informace, že odpovědi na některé kvízové otázky si proklestily cestu i do výkonů studentů místního gymnázia u maturitních zkoušek.
Jak vidno, také vzdělávací dopady hospodského kvízu nelze úplně bagatelizovat.
Konečné pořadí:
1. – 2. místo – Mloci (Marta Hájková, Lída Nováková, Ondřej Kalista, David Černý) a Hvězdova Pěchota (Martin Hvězda, Ondřej Čerepušťák, Pavel Jambor, Pavel Šanda) – 18 bodů
3. – 4. místo – CML (Slávek Salač, Roman Mišoň, Petr Najmon, Honza Šebek) a NNZ (Kateřina Šmídová, Eda Šmíd, Lukáš Fogl, Ondřej Najman) – 15 bodů
5. -6. místo – Ondra a spol. (Ondra Beran, Pája Šimáčková, Šimon Hrábek, Vojtěch Novotný) a Kaštani (Ivana Drahorádová, Tereza Reháková, Honza Podzimek, Honza Ryba) – 14 bodů
7. místo – Stará Garda (Jarda Pázler, Aleš Jinoch, Petr Vokšický, Blažej Uhrinčať) – 13 bodů
8. – 9. místo – Kankán (Ondřej Šácha, Matouš Klvaňa, Vojtěch Šalanský, Michal Pergl) a Lamy (Bára Vrátná, Láďa Pudil, Miroslav Beran, Jakub Michal) – 11 bodů
10. místo – Ujepandy (Markéta Johnová, Eva Rybáková, Michaela Malá, Pavlína Kozáková) – 10 bodů
11. – 12. místo – Zvířátka (Medvěd, Lama, Lukáš) a Wall-y (Verča Chládková, Roman Valík, Eva Jelínková, Kosák) – 9 bodů
13. – 14. místo – K.H.K. (Šíša, Pítrs, Hrouda, Berčí) a JOJ (Jana Kozáková, Ondra Zahoranský, Jana Zahoranská) – 5 bodů
* jména uvádíme tak, jak byla vyplněna v přihláškách
Odpovědi na kvízové otázky již brzy zveřejníme.FBevent

Související články

Back to top button