Středočeský kraj

Od dnešního rána je vyhlášen stav nebezpečí vzniku požáru ve Středočeském kraji
Příroda

Od dnešního rána je vyhlášen stav nebezpečí vzniku požáru ve Středočeském kraji

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil od dnešní osmé hodiny raní stav nebezpečí vzniku požáru v celém Středočeském kraji. Tento stav znamená pro občany povinnost dodržovat zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně (např. pálení klestu a kůry, spalování hořlavých látek na volném prostranství), ale také kouření s výjimkou elektronických cigaret na vymezených místech. Za místo se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru se považují lesní porosty a jejich okolí do vzdálenosti minimálně 50 m, souvislý rostlinný porost umožňující další šíření požáru, zemědělské obdělávané plochy, na nichž jsou pěstovány kultury, které jsou ve stavu možného vznícení, zejména dozrávající obiloviny a jejich okolí do vzdálenosti 100 m, stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 100 m. Celé nařízení Středočeského kraje o stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru si můžete přečíst zde.
Pirátskou skákací loď testovaly neratovické děti pět hodin
Politika

Pirátskou skákací loď testovaly neratovické děti pět hodin

Dnes odpoledne u restaurace Mexikáno v Neratovicích proběhlo testování pirátského skákacího hradu. Česká pirátská strana potřebovala vyzkoušet skákací hrad tématicky ve tvaru pirátské lodi, který má připravený pro volební kampaň pro krajské volby, které proběhnou v říjnu tohoto roku. Myšlenky se chopili neratovičtí příznivci Pirátů a testovaní na rychlo zorganizovali v Neratovicích. A desítky neratovických dětí (a jedna dospělá osoba) skákací hrad podrobily zatěžkávací zkoušce. Hrad naštěstí vydržel, a tak se do Neratovic vrátí znovu v rámci některé z akcí v rámci volební kampaně. Jedna z nich bude v sobotu 15. srpna, kdy do Neratovic zavítá lídr pirátské kandidátky ve Středočeském kraji Jiří Snížek. Další bude 20. září, kdy by měl Neratovice krátce navštívit i předseda Pirátů Ivan Bartoš.
Řidičům a řidičkám PID se zvýší na hodinová mzda o 40 %
Politika

Řidičům a řidičkám PID se zvýší na hodinová mzda o 40 %

Další skupinou obyvatel Neratovic, které se dotkne zvyšování mezd, jsou řidiči a řidičky autobusů Pražské integrované dopravy. Jejich hodiná mzda vzroste ze zhruba 70 Kč na 100 Kč díky dohodě mezi vedením Středočeského kraje a dopravci.
Back to top button
Close

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️