Dění ve městě

Zimní hospodský kvíz: CML, Mloci a Hvězdova pěchota na stupni nejvyšším

Na start Zimního hospodského kvízu se ve středu 29. ledna v neratovické hospůdce Koupák postavilo 12 týmů. Prvenství si nakonec odnesly hned tři z nich.
Už v předvečer Zimního hospodského kvízu bylo organizátorům jasné, že opět padne rekord v počtu zúčastněných týmů. Předchozího kvízu se zúčastnilo 9 týmů, kdežto nyní už bylo nezbytné pro jistotu navýšit počet stolů, aby se měly všechny týmy kde usadit.
Tato příprava se vyplatila, protože nakonec dorazilo týmů dvanáct.
Vedle tradičních účastníků NNZ, Stará garda, CML, Hvězdova pěchota, Mloci či domácího týmu Zvířátka se do soutěže zapojily také nové týmy Ujepandy, Blondýni, Val-Val-E, Čečelky a Nula na desetikoruně. K nim se přidal i tým Kankán, přejmenovaný tým Okamurka harpy šum z minulého kvízu.
Konkurence byla tedy větší než kdy předtím.
Kvíz zahájil moderátor Pavel Šanda (autor článku) představením sponzorů, kteří darovali hezké ceny do soutěže.
Luxusní moselské víno opět dodala místní firma OHMS, pivovar Holba dodal dárkové balení piva, Květinářství Michaely Landové kromě populárního krmení pro ptáky dodalo také květiny v květináčích.
Fotoateliér Profoto Vosáhlo dodal vedle slíbeného kupónu na focení v hodnotě 500 Kč také celou řadu dalších dárků – rámečky na fotografie, fotografický papír do tiskárny, pouzdra na fotoaparát, ofukovátko na objektiv, kalendáře, apod.
Pak přišlo na řadu představení jednotlivých soutěžních družstev spolu s motty, s nimiž šly do soutěže.
A byl čas prezentovat otázky z osmi kategorií, které připravili organizátoři Jakub Horák, Pavel Šanda a Ondřej Hons, z nichž poslední připravil prezentaci profesionálního vzhledu.
Kvízové otázky si můžete přečíst v tomto článku.
Nejtěžší kategorií pro většinu týmů byly poněkud překvapivě „domácí zvířata“, zatímco s „italským jídlem“ si soutěžící poradili nejlépe. Až nečekaně dobře se soutěžícím dařilo v kategorii „pornografie“, i když na obrazovou ukázku nakonec nedošlo.
Odhalování správných odpovědí bylo doprovázeno neskrývanou radostí každého týmu, kdykoliv měly správnou odpověď.
I přes poměrně obtížné otázky osm týmů správně odpovědělo na více než polovinu z nich.
Vyhlašování výsledků přineslo nečekaný zádrhel, když hned tři týmy skončily na prvním místě se shodným počtem bodů.
Ani tříotázkový rozstřel nepomohl, když i v něm Mloci, CML a Hvězdova Pěchota měly stejný počet správných odpovědí, a tak nezbylo než rozdělit ceny spravedlivě mezi tyto tři týmy.
Z kvízových nováčků se nejvíce dařilo družstvu Blondýni, které získalo 15 bodů, zatímco poražení z minulého kvízu, tým Kankán, si polepšili o 9 bodů.
Zlepšení opět zaznamenal domácí tým Zvířátka, který dosáhl na 13 bodů a s každým dalším úspěchem bere svou účast v kvízu seriózněji.
Vítězové minulého kvízu, tým Stará garda, skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě, i když svoji pozici interpretoval jako druhé místo těsně za třemi vítězi.
Tentokrát ani týmy, které neskončily na „bedně“, neodcházely s prázdnou. Odnesly si pexeso Neratovic z dílny pořadatelského občanského sdružení Aktivita Neratovice.
Pořadatele těší rostoucí zájem o kvíz, který spolu s kladnými až nadšenými ohlasy soutěžících dodává energii do příprav dalšího kvízu. Ten příští je možné očekávat přibližně za dva měsíce.
Abyste jej nepropásli, sledujte pravidelně Neratoviny.
Konečné pořadí:
1. Hvězdova pěchota (Martin Hvězda, Pavel Šanda, Martin Šujan) – 19 bodů
1. CML (Roman Mišoň, Petr Najmon, Pavlína Nováková, Slávek Salač) – 19 bodů
1. Mloci (David Černý, Ondřej Kalista, Michaela Landová, Miloš Landa) – 19 bodů
4. Stará garda (Jarda Pázler, Aleš Jinoch, Petr Vokšický) – 17 bodů
5. NNZ (Šmídovi) – 16 bodů
6. Blondýni (Zuzka, David, Luďa, Honza) – 15 bodů
7. Zviřátka (Medvěd, Lama, Lukáš, Mouka) – 13 bodů
7. Kankán (Michal Pergl, Vojtěch Šalamský, Matouš Klvaňa, Ondřej Šácha) – 13 bodů
9. Val-Val-E (Valda, Valentina, Eva, Kosák) – 10 bodů
10. Ujepandy (Eva Rybáková, Markéta Johnová, Pavlína Kozáková) – 6 bodů
11. Nula na desetikoruně (Pavel Cilc, Kateřina Šandová) – 5 bodů
12. Čečelky (Zavák, Čéča, Berčí, Šiška) – 2 body
* jména soutěžících uvádíme tak, jak byly napsány v přihláškách; bodové ohodnocení je opraveno po podrobném přezkoumání odpovědí

Související články

Back to top button