Dění ve městě

Zdá se, že Rákosníčkovo hřiště v Neratovicích bude

O tom, zda LIDL postaví tzv. Rákosníčkovo dětské hřiště v Neratovicích se rozhodovalo v hlasovací soutěži, která měla uzávěrku ve čtvrtek 28. února ve 23:59. Jak v soutěži Neratovice dopadly?

S naprostou jistotou to nelze říci. S odbitím čtvrteční půlnoci přestaly webové stránky LIDLu zobrazovat průběžné výsledky. Web soutěže podléhal náporu hlasujících z osmi vedoucích měst v naší kategorii a nestačil aktualizovat výsledky.
Poslední aktualizace pořadí, která se zobrazila, byla 20 minut před koncem soutěže. Potěšitelné je, že Neratovice byly v té chvíli na 2. místě s 3 892 hlasy, se stobodobým náskokem na 8. místo, které je zároveň první nevítězné. Rákosníčkovo hřiště v naší kategorii získá prvních sedm. Je tedy důvod k optimismu, ačkoliv jde pouze o výsledky orientační.
Oficiální výsledky by měly být zveřejněny 4. března, což je příští pondělí. Do té doby by měly dojít k opětovné kontrole hlasů.
Dalším krokem je zaslání fotografie vhodné lokality nebo již existujícího hřistě, které je zastaralé a potřebovalo by kompletně obnovit, v okolí prodejny LIDL. Občanské sdružení Lobkovice o.s., které celou kampaň iniciovalo, má již vyhlídnuté staré dětské hřiště u lobkovického fotbalového hřiště.
To bylo na náklady a dobrovolnickou prací lobkovičáků alespoň oploceno. Momentálně se zde nachází pouze několik prolézaček, které bych na první pohled datoval někam do 70. let. V Lobkovicích se momentálně nachází přesně nula funkčních dětských hřišť.
Rodiče lobkovických dětí tak budou s velkou pravděpodobností mít důvod k radosti, ale také občané jiných částí Neratovic jistě na Rákosníčkovo hřiště občas se svými ratolestmi zavítají.

Související články

Back to top button