Dění ve městěKultura

Vernisáž a výstava současného umění ve Společenském domě

Již toto pondělí 9. února proběhne od 18:00 ve foyer Společenského domu v Neratovicích vernisáž výstavy současného umění. Výstava pak potrvá do 18. března.
Autory vystavených děl jsou studenti ateliéru fotografie FUD UJEP v Ústí nad Labem: Jana Butzke, Alžběta Kočvarová, Tomáš Lumpe, Pavel Matoušek a Daniela Šrámková.
Výstava v Neratovicích je již 3. putovním zastavením projektu, jehož kurátorkami jsou Silvie Milková a Jana Stejskalová.
Projekt přezkoumává tradiční model, kdy je do galerie přivezena již hotová výstava. Po Ústí nad Labem a Praze měli tentokrát možnost umělci trávit čas v Neratovicích a osobitě na ně reagovat. Prezentována bude tedy nejen volná tvorba, ale i interpretace města, atmosféry Společenského domu a jeho okolí.
Medium Loci je slovní hříčkou spojující latinské slovní spojení genius loci – „duch místa“, jež odkazuje k tomu, že celý projekt vždy s každou novou výstavou obsáhne i nová umělecká díla, reagující na dané místo a slovo medium můžeme chápat jako odkaz na umělecké medium, prostředníka, který tento nový pohled na ducha daného místa nabízí.
Speciálním hostem bude Věra Samková.
Součástí vernisáže bude bohatá tombola!
ScreenShot258

Související články

Back to top button