Dění ve městě

Velký zájem o výstavu fotografií v Mlékojedech

Zahájení výstavy Na pravém břehu Labe přitáhlo na stovku návštěvníků. Akci uspořádal dámský klub Breberušky ve stanici mlékojedských dobrovolných hasičů.
Vystaveny jsou staré fotografie, které Breberušky získaly od místních obyvatel, spolu s novými snímky, které na stejných místech pořídili fotografové Jiří Pecháček a Pavel Šanda.
Výstavu odstartovalo vystoupení dětí z místní mateřské školky. Šlo o pásmo písniček, tanců a veršovaný dialog z pohádky O červené Karkulce. Zcela zaplněný sál hasičárny zatleskal dětem a pustil se do zkoumání toho, jak se Mlékojedy a jejich obyvatelé v průběhu let měnily, na padesáti dvojicích fotografií.
Snímky z minulé výstavy historických fotografií na tomtéž místě se spolu se záběry z rozličných akcí konaných v Mlékojedech promítaly na stěnu. Toto dlouhé pásmo bylo možno sledovat z improvizovaného hlediště, poskládaného ze židlí.
Postaráno je také o občerstvení. Vedle piva a nealko nápojů si každý může za velmi příznivou cenu nakoupit sladkosti domácí výroby.
Obyvatelé Mlékojed na snímcích poznávali své přátele, známé a místa v obci, která prodělala změny. Lidé z jiných částí Neratovic si pak udělali velmi příjemnou procházku na druhý labský břeh.
A tak jedinou nepříjemností byl chlad v prostorách hasičárny, která již 11 let marně čeká na investici města do instalace topení.
Tato nikterak horentní investice by výrazně napomohla dobrovolným kulturním a společenským aktivitám mlékojedských spolků a sdružení a zlepšilo kvalitu života obyvatel města.
Přesto při současném způsobu rozhodování zastupitelstva o investicích končí právě tato opakovaně „pod čarou“.
Ale zpět k samotné výstavě. Tu můžete navštívit ještě zítra (v neděli 16. března 2013) od 12:00 do 16:00.
 
Fotografie z výstavy najdete v naší  fotogalerii
 

Související články

Back to top button