Dění ve městě

TULÁCI 2015 – tábor mladých vynálezců a stavitelů z lega

Tak se jmenovalo týdenní soustředění mladých vynálezců a stavitelů z Lega o letních prázdninách a proběhlo v duchu příměstského tábora DDM Neratovice, který akci pořádal.
Jelikož nás bylo málo, byli přibráni i další zájemci o toulání.
Každý den vyráželo dvacet tři lidiček z domu dětí na nádraží a potom vlakem pokaždé na jiné místo a pokaždé s přestupem. Zážitky z putování k soutoku Labe a Jizery, do ZOO v Ústí nad Labem, do Lázní Poděbrady, či prohlídky skalního bludiště poblíž Malé Skály, byly nevšední. Vedoucí tábora, Martin, k naskytnuvším se příležitostem povídal mnoho zajímavého (ke stavbám na cestě, k technickým řešením, k dopravě, k alternativním plánům, k předpovědi počasí, k jízdním řádům, k organizaci, k orientaci na mapě, k ekologii, k bezpečnosti ….)
Kiosky na cestě občas zpestřily náš jídelníček – pití a jídlo od maminek pečlivě zabalené.
O čisté ruce, zdraví, naše nezapomínání se, nákup jízdenek, nezbytnou administrativu… se vzorně staraly vychovatelky Helena a Marcela, která také vše fotografovala.
Chvála rodičům: všechny děti byly na cesty dobře vybaveny a v kritických fázích, zejména při rychlých přestupech, velmi disciplinované. Neustálé přeskupování během cesty vytvářelo mnoho příležitostí k povídání a k novým kamarádstvím. O zábavu na cestě nebyla nouze. Sami jsme si ji vytvářeli. A ještě dnes nám v hlavách zní nápěvek často opakované říkanky děvčat
s tleskáním: „Pikaču A, pikaču B, pikaču…“
Více o nás na www.mladi-vynalezci.eu
DSC_0091

Související články

Back to top button