Dění ve městěKultura

Divadelní pouť dětem se schovala před deštěm a slavila ohromný úspěch

Ani sobotní počasí, ve kterém bys psa nevyhnal, nezkazilo pořadatelům tradiční Divadelní pouť dětem, která se jen přestěhovala z prostor před Společenským domem do nitra budovy.
Možná, že to bylo kombinací studeného a deštivého dne s atraktivními televizními fotbaly a hokeji, které přesvědčily, především maminky a babičky, aby přivedly stovky dětí na maraton divadelních představení.
Ve Velkém sále Společenského domu probíhal paralelně bazárek dětského oblečení a hraček organizovaný paní Mirkou Dobsovou.
Po příjemném zahájení festiválku neratovickým loutkovým souborem Javajka v zaplněném Malém divadelním sále a po odehrání Africké pohádky divadlem Fígl ve foyeru SD, se pro veliký zájem stěhovala další produkce do sálu městského kina.
V něm se odehrály nejatraktivnější show klauna Bilba (Jiřího Reidingera z Divadla Na zábradlí) a bublinového mága Václava Strassera.
Ten měl celou pouť uzavřít, ale soubory i diváci si vyžádaly pokračování v Malém divadelním sále.
Zde proběhlo skvělé představení pohádek o Pejkovi a kočičce, skřítku Šetkovi a řešila se i Velká mrkvová loupež s humorem a nasazením bavícím nejen děti ale i dospělé návštěvníky.
Když v půl sedmé ukončil Kašpárek z loutkového divadla Javajka poslední představení, zvolalo jedno vycházející dítě „a to už nebude žádná pohádka?“

Související články

Back to top button