Dění ve městě

Předvánoční hospodský kvíz: Stará garda vystřídala CML na stupni nejvyšším

Celkem 9 družstev se postavilo na start Předvánočního hospodského kvízu. Počet startujících týmů se tak oproti minulému kvízu opět o jeden zvýšil. Nastoupila jak družstva, která v minulých dvou kvízech postavila na stupně vítězů, tak úplní nováčci našeho kvízu.
Na startu jsme tak mohli vidět obhájce dvou vítězství tým CML, obhájce dvou druhých míst tým Hvězdova pěchota i jednou druhou a jednou třetí Starou gardu.
Již tradičně se do víru soutěže vrhla družstva NNZ či na Zvířátka přejmenovaný tým hospody Koupák. Ambiciózní tým Mloci, který minulý kvíz vynechal, se tentokrát dostavil, aby odčinil potupnou porážku z prvního kvízu.
Znepříjemnit tradičním účastníkům boj o hodnotné ceny chtěly hned tři zbrusu nové mladé týmy – Neťuk, Tmelník a Okonorka harpy šum.
Po představení cen a sponzorů, kteří ceny do soutěže věnovali, a představení jednotlivých týmů nastalo to, na co všechna družstva již netrpělivě čekala, tedy postupné odhalování soutěžních otázek.
Jíž od samého začátku bylo z tváří soutěžících možno vyčíst krajní nasazení každé buňky jejich šedých hůr mozkových. V některých případech souhra obličejových svalů pod tíží otázek hraničila s výrazem nepředstíraného zoufalství.
Přesto správných odpovědí nebylo pomálu, což se ukázalo po té, co byly vybrány formuláře s odpověďmi všech týmů a co nastalo odhalování správných výsledků.
Pro tento kvíz bylo zavedeno nové pravidlo. Tým, který skončí v kvízu poslední, dostal právo vybrat jeden tematický okruh pro příští kvíz.
Toto privilegium mohlo využít družstvo Okonorka harpy šum. Vybralo téma hydrologie a meteorologie, na které budou muset organizátoři kvízu vymyslet tři otázky pro příští kvízovou soutěž.
Toto mladé družstvo neslo svůj výsledek statečně a vyzařovalo z něj odhodlání poprat se v příštím hospodském kvízu o lepší umístění.
Předposlední skončil tým Tmelník, jehož kapitánka Oana pronesla k zaplněné hospůdce Koupák plamennou řeč v jazyce, který se nám nepodařilo identifikovat. Přesto byl odměněn frenetickým potleskem.
Z týmu Zvířatka, což je vlastně jen nový název pro domácí tým pravidelných návštěvníků hospůdky Koupák, sálala hrdost na to, že se domácímu družstvu podařilo překonat svůj cíl skončit na předposledním místě.
O příčku výše se umístilo družstvo Neťuk, které dokázalo správně odpovědět na 11 otázek, což je pro nováčka naší soutěže vynikající výkon.
Zklamání ale jen stěží skrýval obhájce prvenství z prvních dvou kvízových večerů, tým CML. Ten tentokrát se 14 body nedosáhl na stupně vítězů. Svůj výsledek se pak snažil zamluvit tím, že chtěli dát šanci na vítězství ostatním.
Dělené třetí místo pak bylo vyhlášeno pro týmy NNZ a Mloci. Ty obdržely slevové kupony na koncert Dana Bárty a Illustratosphere, který se bude konat 3. prosince ve Společenském domě v Neratovicích, kupony na řezané vánoční stromky od květinářství Michaely Landové, které si mohou vyzvednout například na neratovickém vánočním trhu 1. prosince. Odnesly si také pivo od pivovaru Holba.
Po protestu týmu Mloci museli organizátoři kvízu uznat, že Mloky v konečném součtu připravil o jeden bod. Přesto NNZ zůstalo třetí místo, neboť Mloci svým 16. bodem vyrovnali skóre druhého v pořadí.
Takové nedopatření se stává maximální jednou v každém kvízu. Jako kompenzaci za tuto újmu obdrží mloci láhev moselského vína od firmy OHMS.
Na druhém místě skončil již potřetí v řadě tým Hvězdova pěchota, který tak završil svůj Stříbrný hattrick. Odnesl si stejné ceny jako NNZ a Mloci, avšak v o něco větším množství.
Pak již nastal čas pro vyhlášení absolutního vítěze Předvánočního kvízu, který si navíc odnesl kávově mandlový likér od Hustopečské mandlárny a živý vánoční stromeček v květináči, který darovalo květinářství Michaely Landové z Mlékojed.
Ta do soutěže věnovala také cenu, která vzbudila největší ohlas – krmení pro v zimě hladové ptactvo, které obdrželi všichni soutěžící umístění na stupních vítězů.
A kdo byl tedy oním vítězem tentokrát. Po třetím místě v prvním kvízu v červnu a druhém místě v Podzimním kvízu v září konečně na nejvyšší stupeň vystoupal tým Stará garda ve složení Jarda Pázler, Aleš Jinoch a Petr Vokšický.
Svou výhru v podobě živého vánočního stromečku vítězové věnovali hospodě Koupák, nikoliv však vyhrané nápoje. Svou radost z vítězství marně schovávali za projevy skromnosti.
Gratulujeme vítězům a těšíme se na příští hospodský kvíz.
Otázky do soutěže sestavili Pavel Šanda a Jakub Horák, o veškerou grafiku se postaral Ondřej Hons, techniku zapůjčil Lukáš Vacek a hospoda Koupák a fotografický záznam měl v rukou Michal Jazzlen Jelínek.
Termín příštího hospodského kvízu zatím neznáme, váháme mezi předsilvestrovským a novoročním.
Předvánoční hospodský kvíz proběhl ve skvělé náladě, účastníci, diváci i organizátoři se dobře bavili, a tak v seriálu hospodských kvízů budeme nepochybně pokračovat, jakmile získáme ceny pro tři nejlepší.
Celkové pořadí:
(Jména soutěžících uvádíme tak, jak je vyplnili do přihlášek)

  1. Stará garda (Jarda Pázler, Aleš Jinoch, Petr Vokšický) – 18 bodů
  2. Hvězdova pěchota (Pavel Šanda, Jiří Pecháček, Martin Hvězda, Michaela Landová) a Mloci (Lída Nováková, Marta Hájková, David Černý, Ondra Kalista) – 16 bodů
  3. NNZ (manželé Šmídovi) – 15 bodů
  4. CML (Slávek Salač, Pavlínka Nováková, Petr Najmon, Ondřej Hons) – 14 bodů
  5. Neťuk (Matyáš Netuka, Lukáš Fogl, Ondřej Najman, Jan Houdek) – 11 bodů
  6. Zvířátka (Medvěd, Lama, Vosa, Kosa) – 7 bodů
  7. Tmelník (Vladimír, Oana, Tomáš) – 5 bodů
  8. Okonorka harpy šum (Michal Pergl, Vojtěch Šalanský, Matouš Klvaňa, Šimon Hrábek) – 4 body

 

Související články

Back to top button