Dění ve městě

Povodňová situace k 18:00: nejohroženější částí Neratovic zůstávají Mlékojedy

Krizový štáb města Neratovice dnes rozhodl o trvání povinné evakuace městských částí Mlékojedy a staré Neratovice. Zítra bude rozhodovat o jejím dalším prodloužení nebo zrušení.
V Lobkovicích během odpoledne Labe stouplo zhruba o 10 cm. Labe se trochu vylilo na silnici v zatáčce u lobkovického Mlýna.
V Mlékojedech je ve vsi zatopena ulice Hlavní od křižovatky u bývalého hostince k Labi kvůli rozvodnění vodní nádrže.
Voda ze strouhy sahá k obchodu, který má již vytopený sklep. Zaplavuje oblast kolem můstku. Voda už úplně zatopila fotbalové hřiště. Pole mezi severním krajem Kolonky a pískovnou se proměnily ve velké jezero.
Více jsou ohroženy domy blíže k pískovně, i když voda sahá do zahrad i u domů blíže k Labi. Ve sklepích je přibližně 20 cm vody.
Dodávky elektřiny do Mlékojed dosud nebyly přerušeny.
Rozsah povodně dosud naštěstí nedosahuje úrovně roku 2002.
Neověřená zpráva z Neratovic je ta, že školky nemají dostatek personálu, neboť mnozí pocházejí ze zatopených oblastí. Vyvěšují žádosti, aby rodiče nechali děti doma, pokud pro ně mají hlídání. Podle čtenářů Neratovin se žádost rodičům objevila v mateřských školkách Písnička a Sluníčko.
Krizový štáb města Neratovice ale žádné takové informace nemá, a tak je třeba je brát s obezřetností a trpělivě vyčkat oficiálních informací. Jedinou uzavřenou školkou v Neratovicích je mateřská školka v Mlékojedech. Přes takovou prosbu některých mateřských škol v Neratovicích budou v každém případě všechny školky na levém, neratovickém, břehu Labe v provozu.
Vlna solidarity s vytopenými doplula až k nám. Dokonce i Neratovinám píší zájemci, kteří by rádi pomohli v oblastech postižených povodněmi a žádají informace, jak pomoci.
V nejbližší době přineseme aktuální fotografie z Mlékojed, které jsou povodněmi nejpostiženější částí našeho města.
 

Související články

Back to top button