Ve středu 11. září se konal druhý hospodský kvíz v hospůdce Koupák, nyní již oficiálně pořádaný občanským sdružením Aktivita Neratovice. Na otázky pro soutěžní dvojice až čtveřice podruhé v řadě nejlépe odpověděl tým CML.
Podzimní hospodský kvíz vzbudil větší zájem než první kvízový večer, který se konal poslední školní den. Do soutěže se nakonec přihlásilo osm družstvem, ale řada lidí se také přišla jen podívat.
Do soutěže se přihlásilo pět týmů, které již soutěžily v minulém kvízu, dva z nich však prošly personální obměnou. Doplnily je tři týmy, které se zúčastnily poprvé.
Kvízové otázky připravili a kvízový večer moderovali redaktoři Neratovin Jakub Horák a Pavel Šanda (autor článku). Po přivítání soutěžících moderátoři představili bohaté ceny pro první tři týmy. Kvalitní moselská vína od firmy OHMS doplnily piva, trička a propisky od pivovaru Bernard, česnekové tinktury od firmy Allivictus a antibakteriální vložky do bot od firmy Cidetex. Sponzorům, kteří dodaly ceny tímto děkujeme.
Pak už přišly na řadu první otázky. Soutěžní napětí rostlo s každou další otázkou. Došlo na tradiční špičkování mezi družstvy i k obligátním smlouvání s „kvízmástry“ o formulace odpovědí.
Po necelé hodině mladé asistentky Hanka Urbanová a Denisa Veselá vybraly vyplněné archy s odpověďmi a začaly sčítat, kolik bodů jednotlivé týmy nasbíraly.
Mezitím byly postupně odhalovány jednotlivé správné odpovědi. Nejvíce soutěžící překvapilo, že jako předposlední kontinent byla člověkem osídlena Evropa – většina tipovala Austrálii. Ani zakladatele Britpopu, kapelu Suede, žádný tým neurčil správně. Dva týmy ovšem dokázaly správně odpovědět, že zemí, jejíž současné hlavní město leželo mimo území státu v letech 1920-1939, byla Litva, jehož hlavní město Vilnius obsadilo Polsko.
Naopak to, že klobouk, v němž bydleli Bob a Bobek, patřil kouzelníku Pokustónovi, dokázali odpovědět správně všechny týmy. Všechny týmy také věděly, že nejstarší známou keramickou soškou na světě je Věstonická Venuše.
Pak přišel čas na vyhlašování výsledků a předávání cen. Konečné pořadí nakonec bylo:
1. CML (Slávek Salač, Roman Mišoň, Pavlína Nováková, Petr Najmon) – 17 bodů
2.-3. Stará Garda (Aleš Jinoch, Jaroslav Pázler, Petr Vokšický) – 15 bodů2.-3. Hvězdova pěchota (Martin Hvězda, Jiří Pecháček, Ondřej Čerepušťák, Jiří Drhovský) – 15 bodů
4.-5. NNZ (Kateřina Šmídová, Eduard Šmíd) – 12 bodů
4.-5. Negramotní (Bušek, Novotný, Svoboda, Hrábek) – 12 bodů
6. Manzes 112 (Jitka Klocová, Mirek Kloc, Mirek Kloc ml.) – 10 bodů
7. Koupák s.r.o. (Lama, Hrouda, Vosa, Koza) – 6 bodů
8. Nymfi a spol. (Miki, Nymfi, Melein, Jára Motokára) – 5 bodů
* jména soutěžících uvádíme tak, jak je uvedli sami soutěžící na přihlášky
Stupně vítězů tedy obsadila stejná družstva jako při prvním hospodském kvízu. Domácí tým Koupák s.r.o. dosáhl svého cíle a obsadil předposlední místo.
Po rozdání cen nastal všeobecný mumraj, kdy jednotliví soutěžící probírali své odpovědi s týmy soupeřů, s diváky i moderátory. Petr Najmon si postěžoval, že se pro kategorii prehistorie naučil vše o dinosaurech, zatímco všechny otázky byly o člověku. Stará garda kolektivně litovala, že ačkoliv Vorlův film Kouř dobře znají, si nikdo z týmu nevzpomněl na jméno dýdžeje z tohoto snímku, což jim uzavřelo cestu na stupeň nejvyšší.
Milan Bušek hospodský kvíz vychválil slovy: „Hrál jsem to v Austrálii, ale tam byly otázky na různé celebrity a tak podobně. Byly tam pořád přestávky, aby se hodně pilo. Tenhle kvíz měl spád a člověk se při něm taky hodně dozvěděl.“
Kvíz se tedy opět povedl a organizátoři museli čelit požadavkům, aby se konal častěji.
Povedl se také díky ozvučení, které zajistil Michal Jelínek z kapely Vorasband, a počítačově technické pomoci Honzy Chladíka. Poděkování patří také našim asistentkám Denise Veselé a Hance Urbanové z Mlékojed.