Dění ve městě

Pedro Zakatchku roztančili Koupaliště

Jedna z nejoriginálnějších kapel Neratovicka, Pedro Zakatchku, po jedné ráno rozpoutala taneční rej při svém koncertě v hospodě Na Koupališti 23. února, který uzavírala po kosteleckých Sox in the Box a švédské kapele Pronoid.

Ač název kapely může ve střední generaci evokovat nostalgii po nízkých cenách pochutin v jejich dětství, čerpání Pedra Zakatchku z dějin populární hudby rozhodně nestojí na pouhé nostalgii. Jak módní návrháři čerpají z módních trendů minulosti, aby je přetvořili do právě probíhající sezóny, tak Pedro vytváří novodobou směsici vlivů ze 70. a 80. let, výrazně osvěžující naši hudební scénu.
Frontman kapely Petr Ledvina spolu s bubeníkem Tomášem Bártou, kytaristou Robinem Ondřichem a klávesistou a řvounem do megafonu Adamem „Kuri“ Jarešem skloubili do žánrově sourodé hudební palby žánry od novovlného tanečního syntezátorového popu popu 80. let, tvrdé Electronic Body Music, Kraftwerkem podnícené německé industriálně elektronické scény s příměsí disco i punku.
Koncert odstartovali několika novějšími skladbami, včetně předělávek Boney M Nightflight To Venus, Jahreszeiten od východoněmeckých Puhdys či Real Wild Child od Iggyho Popa, ale také svých původních skladeb Spillstar, 1982 či C64.
Už tak roztančené publikum pak rozpohybovali ještě více svými staršími skladbami, jako hitovky byly Letiště a Lída B. a písněmi Superstar, Kroky a minimalistickými Singly.  Základní sadu zakončili předělávkou slavných britských postpunkových průkopníků Public Image Limited pod názvem Love Song, což obecenstvo, v té chvíli již testující svým tancem pevnost stolů a lavic koupalištní hospůdky, dalo jasný signál, že nelze nepožadovat přídavek.
Po trocha přemlouvání Pedrovci přidali novější The White Makeup a svoji starou pecku reagující na policejní zásah proti Czechteku v roce 2005 nazvanou Éra.
Pedro nemá potřebu předvádět hráčskou virtuozitu, ale o to více zaujme svým v dnešní době neotřelým stylem a návalem nápadů. Sobotní, či spíše raně nedělní, koncert Na Koupališti se mimořádně povedl a tancem znavení fanoušci odcházeli spokojeni.
 
Pedro na facebooku: http://www.facebook.com/pedrozakatchku
Pedro na bandzone: http://bandzone.cz/pedrozakatchku
Pedro na webu: http://sakraphon.cz/pedrozakatchku/

Související články

Back to top button