Dění ve městě

Pedro Zakatchku, Leviathan Brotherhood a Zborcenéharfytón v sobotu U nádražní

Pod názvem 14. vánoční randál se v sobotu 21. prosince uskuteční koncert kapel Pedro Zakatchku, Leviathan Brotherhood a Zborcené harfy tón.
Koncert začíná v 19:00 v restauraci U nádraží v Neratovicích a vstupné je dobrovolné.
Neratovická trojice Pedro Zakatchku, ve složení Petr Ledvina, Adam Jareš a Tomáš Bárta, je místnímu publiku dobře známá. Za svojí několikaletou existenci si vytvořila vlastní styl z mnoha různých vlivů. Její tanečně laděná elektronická hudba vykazuje vlivy punku, postpunku, německé elektronické a industriální scény i tanečního popu 80. let.
Je to právě kreativita kapely, která dokáže výborně spojovat popové postupy s těmi alternativně rockovými, dokáže oslovit a hlavně roztančit nejedno publikum díky kombinaci chytlavých refrénů a podvratných zvukových experimentů.
Leviathan Brotherhood ze Skalska svůj styl popisuje jako alternativní punk. Dle několika málo dostupných nahrávek by se dalo soudit, že se kapela spíše vrací ke kořenům českého punku v 80. letech, kdy přeci jen převažovala tvořivost a sdělení nad punkovým klišé pozdější éry. Nicméně více o této formaci prozradí až koncert samotný.
Třetí kapelou, kterou na vystoupí 14. vánočním randálu vystoupí, bude pražsko-všetatsko-neratovická formace Zborcené harfy tón. Kapelu tvoří Daniel Štorek (hlas, baskytara), Zbyněk Moravec (hlas, kytara), Jana Zajícová (hlas, baskytara, flétna) a Michal Milko (hlas, bicí).
Zborcené harfy tón charakterizuje svoji hudbu jako psychedelic-art rock – charakteristika, která přiliš nenapoví. V každém případě lze očekávat produkci hodně vzdálenou střednímu proudu i v rámci rockové hudby.
Akci pořádá „lejbl“ Sakraphon.14.vánoční randál

Související články

Back to top button