Dění ve městě

Nezištná pomoc armádních záloh při povodních

Pomoc při povodních poskytlo mnoho lidí, ať už v rámci své profese či pozice, tak dobrovolně. Mezi dobrovolné pomocníky patřil také spolumajitel truhlářství v Lobkovicích Roman Dvořák, který zajistil pomoc při hlídání evakuovaných částí Neratovic před případnými zloději.
Jelikož je bývalým členem Aktivních záloh Armády ČR, oslovil už v pondělí 3. června kolegy, se kterými se zúčastňoval cvičení, zda by neměli zájem přijet pomoci.
V pondělí ještě krizový štáb o pomoc těchto vojáků v záloze zájem nemělo. V úterý ale velitel městské policie Rostislav Oplt tuto pomoc přivítal.
Přijelo celkem 26 mužů z celého Středočeského kraje. Od sedmé hodiny večerní do sedmé hodiny ranní pomohli hlídat staré Neratovice a Mlékojedy. Tříčlennou hlídku alokovali také v Lobkovicích.
Nutno podotknout, že členové aktivních záloh vykonávají svá běžná občanská povolání, a tak přijeli z práce rovnou do této dobrovolné služby a v sedm hodin ráno znovu odjížděli rovnou na svá pracoviště.
Tato pomoc byla přitom dost klíčová. Třetí den povodní byli městští policisté již velmi unaveni a ani jejich početní stavy nejsou dostatečné na hlídání evakuovaných oblastí.
Vše dělali bez nároku na odměnu. Ta se jim nakonec dostala, když je generální štáb dodatečně povolal na cvičení. Nicméně přišli pomáhat zcela zdarma.
Tato jednotka, i Roman Dvořák osobně, již byla oceněna za pomoc při povodních v roce 2002.
 

Související články

Back to top button