Dění ve městě

Neratovičtí gymnazisté ve Španělsku

V úterý 1. 4. 2014 se další šestice vybraných studentů, dvou profesorek, ředitel a zástupce ředitele z Gymnázia Františka Palackého vydala na pětidenní pobyt, tentokrát do španělské Alcantarilly v rámci projektu Comenius.
Večer jsme dorazili na místo a byli rozebráni do hostitelských rodin. Obavy, zda si budeme rozumět s našimi náhradními rodinami, se rozplynuly již první večer. Hostitelé byli moc milí, pozorní, srdeční a snažili se nám ukázat to nejspecifičtější a nejlepší ze Španělska.
Následující den jsme se seznámili se studenty z ostatních zemí (Norsko, Německo a Španělsko) a představili připravené práce na téma čestnost a důvěryhodnost. Všechny byly velmi povedené, zajímavé, určitě i pro všechny poučné a některé i pobavily.
Čtvrtek jsme strávili v nedaleké Cartageně prohlídkou římského antického divadla a přístavu a relaxací na pláži, kde jsme se mohli dokonce vykoupat v moři. Páteční dopoledne bylo věnováno odpočinku a hrám, večer závěrečné večeři všech studentů v blízké Murcii.
V sobotu 5. 4. Nastalo dojemné loučení s hostitelskými rodinami, studenty a slunným Španělskem a vyrazili jsme na cestu domů. I přes dlouhou a náročnou cestu a počáteční obavy, někteří z nás letěli poprvé, jsme si pobyt velice užili, měli možnost poznat nová místa a ochutnat pro nás netypická jídla.
Ale hlavně jsme získali neocenitelné zkušenosti a spoustu nových přátel. Na předposlední setkání projektu Comenius se můžeme těšit poslední týden v září, kdy studenty z ostatních zemí uvítáme zde v Neratovicích.
Studenti GFP ve Španělsku v rámci projektu Comenius
Studenti GFP ve Španělsku v rámci projektu Comenius

Související články

Back to top button