Dění ve městě

Návštěvníci Dětského dne Neratovice mohou hrát v bubenickém kruhu

Jedna z atrakcí programu Dětského dne Neratovice, který se koná zítra, tedy v sobotu 31. května od 10:00 v parku u Městského kina, bude bubenický kruh.
Nejde o pouhé představení, ale o skutečnou aktivitu. V bubenickém kruhu může hrát opravdu každý i sebenetalentovanější člověk a přesto je to skvělý zážitek.
Společnost Spontánní bubnování přiveze 3 šamanské bubny, 25 afrických bubnů djembe a další rytmické nástroje, kterých se chopí účastníci bubenického kruhu, ať už děti všech věků či jejich doprovod.
Fasilitátor (z anglického facilitator), což je vlastně takový dirigent bubenického kruhu pak gesty a pohyby pomáhá účastníkům kruhu chytit společný rytmus, zrychlovat či zpomalovat, zvyšovat či snižovat hlasitost, apod.
Účastníci bubenického kruhu se brzy sehrají, vnímají hru jeden druhého a vznikají z toho nečekaně povedené hudební improvizace nehudebníků.
Spolu s bubenickým kruhem přijde na dětský den také orientální tanečnice, která nejenže bude orientálně tančit, ale bude také děti učit některé taneční kreace.
Bubenický kruh s orientální tanečnicí jsou v odpoledním programu Dětského dne Neratovice, tedy od 14:30.
V případě deště se bubnování schová do jednoho ze stanů, které na místě budou.
Organizátoři také děkují sponzorům, kteří svými příspěvky umožnili konání dětského dne, tedy firmám Auto Kořánek, Zámečnictví Mareš, Cayman Pharma, Květinový servis Floresta, Pizzerie Piazza, Profoto Vosáhlo a Koupák Crazy Pub.

Související články

Back to top button