Dění ve městě

Májová slavnost v Lobkovicích 3. května

bor dobrovolných hasičů Lobkovice pořádá v sobotu 3. května od 13 hodin na návsi v Lobkovicích tradiční Májovou slavnost.
Sbor dobrovolných hasičů Lobkovice pořádá v sobotu 3. května od 13 hodin na návsi v Lobkovicích Májovou slavnost. Tradiční stavění májky s odpolední zábavou pořádají lobkovičtí hasiči každoročně.
Letos se však rozhodli uspořádat opravdovou Májovou slavnost s bohatou odpolední zábavou pro děti i dospělé. Máje zahájí slavnostním příjezdem májky kolem půl druhé odpoledne.
Již od jedné hodiny však bude na návsi v Lobkovicích probíhat dětský program. Na náves přijede historický dřevěný kolotoč na ruční pohon a staročeská střelnice, na povozu taženém koňmi se děti projedou s panem Veberem a pochopitelně budou na místě připraveny i další atrakce.
Výběrem můžeme vyjmenovat dětskou diskotéku, malování na obličej, malování triček a také velmi oblíbené karikatury lobkovického rodáka malíře a kreslíře Vladimíra Dvořáka. Jelikož tuto jarní veselici pořádají dobrovolní hasiči, bude možné si před nedalekou hasičskou zbrojnicí také prohlédnout jejich zásahovou techniku.
Od 14 hodin se budou moci všichni přítomní, ale především děti, podílet na zdobení májového věnce a tradičních májových břízek. Májová slavnost pak vyvrcholí v 17 hodin stavbou májky a vyhlášením dětského májového krále a královny. Ti budou po té oblečeni do krojů a s doprovodem projedou na koňském povoze Lobkovicemi.
V průběhu odpoledne budou buřty k opečení pro děti zdarma, ostatní se občerství za lidové ceny.
Ve večerních hodinách pak bude Májová slavnost pokračovat programem pro dospělé, kteří jsou zváni do lobkovické restaurace „Hostinec na návsi“ na Májovou zábavu. K tanci i poslechu bude hrát skupina Bonus a také na dospělé čeká volba májového krále a královny. Vstupenky v ceně 90,- Kč je možné si již nyní objednat na tel.: 732 457 310.
Lobkovická dobrovolná sdružení již opakovaně ukázala, že umí pro své spoluobčany připravit velmi zdařilé akce. Nenechte si tedy Májovou slavnost v Lobkovicích ujít a přijďte se pobavit a okusit trochu té české májové tradice.
Májová slavnost Lobkovice

Související články

Back to top button