Dění ve městě

Háďata Neratovice objedou republiku na kapotě závoďáku

I při dnešním hektickém a napjatém období můžeme v našem okolí najít něco pozitivního. Místní neziskový projekt Háďata Neratovice objede republiku na kapotě závodního auta týmu ASEK.

Kdo jsou Háďata?

Háďata Neratovice jsou neziskový projekt založený dvěma mámami „jiných“ dětí. Já a Jana Laubová jsme již delší dobu probíraly možnost zřízení svépomocné skupiny pro rodiny pečující o „jiné“ děti. Příhodný čas nastal loňského září, kdy jsme dostaly nabídku na prostory vedle místní rehabilitace. Slovo dalo slovo, proběhlo pár schůzek a Jana Laubová se rozhodla projekt zastřešit svou neziskovou organizací Sun of Art, o.p.s. a místním projektem PACka Neratovice, se kterou již podobný projekt vede na Mělníku.

Čemu se Háďata Neratovice věnují?

Jsme především svépomocná skupina pro rodiče i děti z rodin, jako je ta naše. Děti, které mají ADHD, poruchy učení, poruchy autistického spektra, mentální retardaci a jiné potíže, často samy nevědí jak se sebou pracovat. Sama mám tři takové děti, a kdyby bylo něco takového, když byly mladší, brala bych to všemi deseti. S Janou jsme si to hezky rozdělily. Zatímco ona vede terapie s dětmi a různé lekce, Já vedu kroužky s dětmi a jsem v kontaktu s rodiči, kteří to potřebují. Pod naším vedením si mohou tyto děti, ale i celé rodiny připadat trochu normálněji. Mohou mít pocit, že konečně někam patří, že je někdo bere takové, jací jsou a že se s tím počítá. fungujeme i formou svépomocné skupiny na Facebooku, kde máme přes 70 členů z neratovicka.

Kdo nebo co je ASEK?

ASEK je plzeňský závodní tým Petra Kopsy, který se svým Fiatem jezdí rallye. Petr se svým týmem nám každý rok pomáhá s akcí Neratovické Cyklohrátky. Když se doslechl o Háďatech, napadlo ho šířit povědomí o nás dál. Bohužel měl Petr větší zdravotní potíže a nemohl chvíli jezdit. Nyní je ve formě, nachystaný, ale s finančním minimem na přípravu auta pro závody.

Jak tedy chceme objet republiku?

Na kapotě auta, jak jsme psali v úvodu. Budeme na podpisových kartách a lidé se o nás dozvědí víc. Možná se ptáte proč, bychom je měli zajímat. Odpověď je jednoduchá. Protože chceme dokázat dalším městům, že takový projekt může fungovat a že má smysl to zkusit. Pokud tím najdeme nějaké podporovatele, budeme jen rádi.

Projekt na HITHIT

Pro všechny výše uvedené důvody jsme se rozhodli kontaktovat portál Hithit, kde se vedou projekty, na které je možné vybrat nějakou částku přispěním jiných lidí. Celý projekt jsme týdny ladili a dávali do kupy. Trpělivá paní Dana z Hithitu nám ho stále vracela s připomínkami a díky tomu máme parádní prezentaci, skrze kterou nás můžete podpořit.

Jak nás můžete podpořit?

Podporou tohoto projektu, ať již koupí nějaké věci nebo sdílením našeho příběhu, pomůžete podpořit naši neziskovku a dáte tím světu vědět, že tu jsme a že to má smysl.
https://www.hithit.com/cs/project/7328/asek-zpet-na-trat-traiva-rally-cup?fbclid=IwAR1PiL02RBzIykDL8kPuxg7ygGi2709KxdgoDrQWMQWxNyj95TwjCw5-o9I
 
 
Děkujeme Míša, Jana a Petr

Související články

Back to top button