Dění ve městě

Co chystá občanské sdružení Aktivita Neratovice?

Činnost občanského sdružení Aktivita Neratovice, které začalo vznikat vloni v létě, pomalu nabírá na obrátkách. Začalo hospodskými kvízy, Japonskou nedělí v Lobkovicích (spolu s o.s. Lobkovice), Drakiádou. Schůze sdružení v pátek 7. března nejenže zhodnotila již proběhlé akce, ale naplánovala řadu dalších.
Nejprve sdružení přijalo dva nové členy Ondřeje Honse a Jaroslava Rajchla, aby se shodlo, že by stálo za to získat další členy a spolupracovníky, neboť nápadů je hodně, lidí málo.
Pak začalo s hodnocením svých nedávných akcí. Těmi byly Zimní hospodský kvíz a debata Náboženství a ateismus v dnešním světě. Obě tyto akce byly úspěšné, v druhém případě dokonce podstatně úspěšnější, než organizátoři čekali.
Diskutovalo se několik drobných vylepšení hospodského kvízu reagujících na rostoucí počet soutěžních týmů a hrozbu bodové shody na předních příčkách. Zároveň byly určeny termíny kvízů, které se uskuteční ještě do letních prázdnin.
Pro veřejné debaty se také určily termíny. Do léta chce Aktivita stihnout uspořádat celkem čtyři a zajistit pestrou nabídku témat a hostů. Kromě toho chce sdružení lépe debaty propagovat, aby nám nechodily stížnosti zájemců, že se o nich dozvídají pozdě. Sdružení tedy využije i rozesílání e-mailových pozvánek na debaty a možná i jiné své akce.
Vedle toho Aktivita chystá ve spolupráci s občanským sdružením Lobkovice a Restaurací Mlýn velikonoční akci pro děti i dospělé, kdy jindy než o velikonoční neděli.
Jako velkou akci pro děti se pak Aktivita rozhodla dát se dohromady s řadou místních sdružení a skupin aktivních občanů a společně uspořádat oslavy Mezinárodního dne dětí.
Mimoto sdružení chystá ještě další akce, které jsou zatím ve fázi nápadu, a tak o nich napíšeme, až to bude aktuální.
Už nyní si ale můžete zapsat do diáře rozpis akcí sdružení Aktivita Neratovice, nicméně sledujte Neratoviny kvůli případným změnám.
27. března – veřejná debata (host Jiří Silný)
3. dubna – hospodský kvíz
20. dubna – velikonoce v Mlýně
24. dubna – veřejná debata
22. května – veřejná debata
31. května – Dětský den
19. června – veřejná debata
26. června – hospodský kvíz

Více o sdružení Aktivita Neratovice se dozvíte na této stránce.

Související články

Back to top button