Dění ve městě

Neděle, 25. září, Neratovické cyklohrátky: Sídlištní časovka pro děti do 10 let

V neděli 25. září 2016 se mohou děti a jejich rodiče těšit na první z plánovaných sídlištních akcí pod názvem Neratovické cyklohrátky. Jedná se o netradiční cyklistickou časovku v sídlištním vnitrobloku mezi ulicemi Benešova, Na Výsluní a 28. října, ze které se klidně tradice stát může. Účastnit se mohou děti ve věku od 2 do 10 let, ale fandit mohou všichni bez omezení.
Neratovické cyklohrátky mají svůj příběh

Abyste si nemysleli tak tahle akce má svůj příběh. Dvě děti s lehčím postižením byly pozvány na závod na kolech. Ten byl bohužel naplánován na 26km dlouhou trať za plného silničního provozu. Kluci ho strašně chtěli jet, ale bylo by to nad jejich možnosti. Tak jejich máma přemýšlela, jak by jim ten sen splnila. Kontaktovala známé i neznámé a celou akci dali dohromady.

Z akce pro děti kamarádek, v počtu asi deseti dětí, tu nyní máte akci, ve které počítáme s daleko vyšším počtem účastníků. A dva kluci si při tom splní sen a pojedou svůj závod. Tak doražte v hojném počtu, ať jim má kdo fandit!

Kdo za akcí stojí?

Akci zaštítil spolek Aktivita Neratovice za spolupráce s internetovým magazínem Nejenmaminkam.cz.

Organizační štáb ve složení Michaela Hložková, Pavel Šanda a Petra Rulfová akci naplánoval a zapojil řadu dalších nadšenců z našeho sídliště, a tak můžeme konání Neratovických cyklohrátek, na neděli 25. září, oficiálně vyhlásit.

Co vás čeká?

Závod na koloodrážedlech a na kolech pro děti od 2 do 10 let. Závod bude rozdělen do tří věkových kategorií: 2 – 4 roky, 5 – 7 let, 8 – 10 let.

Přibližný časový harmonogram akce je následující, ale časy jsou spíše orientační, protože nevíme, kolik malých závodníků se do závodu zapíše.

Už od 13:00 bude probíhat zápis účastníků. Na 14:00 je naplánován závod kategorie 5-7 let a zhruba ve 14:45 má proběhnout první závod na motorkových odrážedlech a po té vyhlášení vítězů první soutěžní kategorie.

Na 15:00 je plánován start závodu kategorie dětí ve věku 2-4 roky na kolech či koloodrážedlech, na který v 15:45 naváže druhý závod motorkových odrážedel a vyhlášení výsledků druhé kategorie.

V 16:00 má začít „Spanilá cyklojízda sídlištěm,“ kdy všichni na kolech či koloodrážedlech vytvoří peloton, který bude pomalou jízdou křižovat sídliště mezi Benešovkou, Kojetickou, Na Výsluní a startem závodu.

Kolem 16:30 pak začne závod věkové kategorie 8-10 let a po skončení závodu budou samozřejmě vyhlášeni vítězové.

Každý se může zapsat až do doby startu závodu nebo vyčerpání startovních čísel, kterých je pro každou kategorii padesát.

Občerstvení bude zajišťovat Barryho pizzerie a bude též probíhat dobročinná sbírka pro Základní školu a Praktickou školu Byškovice.
Každé dítě, které se zúčastní závodu, dostane drobné ceny od pořadatelů a sponzorů.

Co bude třeba k závodu?

– Zapsat se!
– Koloodrážedlo nebo kolo
– Přilba nutná!
– Dobrá nálada
– Symbolických 20 Kč na zápisné

Doporučení:
Pokud možno oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy (pro případ pádu)

Shrnutí kdy a kde
Kdy: v neděli 25. září od 13 hodin
Kde: u mateřské školky Čtyřlístek

Akci sponzorují:
Oskola
Profoto Vosáhlo
Barryho Pizzerie
Nakladatelství Albatros

Související články

Back to top button