Dění ve městě

Letní společná koupel: Crossoverový čaj o páté

Dalším poměrně velkým tahákem Letní společné koupele je pražská skupina Five O’clock Tea (5OT). Tato tvrdě rocková kapela se zformovala roku 2006. Má šest členů, z toho tři dredaře (přesněji dva dredaře a jednu dredařku), což je úkaz, jenž se v muzice druhého desetiletí 21. století už tak často nevidí.

Již tato image a celkový kapelní vizuál nám může napovědět, s jakou muzikou budeme mít tu čest. Tvrdé kytary, úderné bicí s dvojšlapkou, doplňující se mužský a ženský vokál, střídání zběsilých riffových pasáží s jemnějšími, vzletné refrény, české texty plné rockových klišé. Styl odkazující k oblíbenému crossoveru přelomu tisíciletí.

Za necelých sedm let existence mají Five O’clock Tea na svém kontě již tři desky. Sám sebou z roku 2006, Třeba se najdou (2009) a Frčíme si na páru (2011), která o rok později prošla reedicí s novou zpěvačkou.

Mají za sebou také řadu odehraných koncertů. Většinou po boku spřátelených a stylově příbuzných českých kapel jakými jsou Cocotte Minute, Gaia Mesiah, Matahari, Imodium, Divokej Bill či Wohnout.

Kromě neratovického festivalu Letní společná koupel čeká Five O’clock Tea v blízké době například předskakování rapcoreové legendě devadesátých let Dog Eat Dog.

Five O’clock Tea na bandzone

Webové stránky Five O’clock Tea

Five O'Clock Tea

 

 

Související články

Back to top button