Zastupitelstvo

Proč nekritizuji vedení města kvůli uzavření dětských hřišť?

Uzavření dětských hřišť na začátku další vlny protipandemických opatření se u řadu občanů města rozlítilo. Mám pochopení pro to, že po roce opatření proti šíření nemoci covid-19 už všichni touží po životu bez dalších a dalších omezení.

Uzavření dětských hřišť bylo doporučením vlády v rámci protipandemických opatření a vedení města se zachovalo v souladu s tímto doporučením.

Někteří v debatách poukazují na příklady jiných měst, kde dětská hřiště zůstala otevřená. Nejznámější je případ Prahy 2, kde starostka Černochová nechala dětská hřiště otevřená s tím, že jsou pravidelně dezinfikována.

Koronavirus se ovšem šíří primárně vzduchem – v kapénkách nebo v aerosolech. Dezinfekce povrchů na dětských hřištích má jakožto opatření proti šíření nákazy zcela zanedbatelný efekt. Prakticky jde jen o divadélko pro voliče, podobně jako u nás v Neratovicích na jaře dezinfekce kontejnerových stání. Dobře, že se vedení našeho města poučilo a tentokrát nešlo touto cestou.

Někteří poukazovali na to, že uzavření dětských hřišť povede jen k tomu, že se za pěkného počasí budou shromažďovat děti na jiných místech. To se vskutku stát může, ale lze předpokládat, že alespoň ve významně menší míře, než by se dělo na dětských hřištích.

Vedení města bych tak vytkl pouze to, že rozhodnutí o uzavření hřišť s občany města nekomunikovalo, nesnažilo se jej občanům vysvětlit.

Související články

Back to top button