Zahrádkáři

Stavba parkovacího domu nezasáhne do zahrádek, je to fáma
Dění ve městě

Stavba parkovacího domu nezasáhne do zahrádek, je to fáma

V posledních týdnech se po Neratovicích, zejména pak mezi zahrádkáři, šíří fáma, že výstavba parkovacího domu v ulici Na Výsluní zasáhne do zahrádkářské kolonie za samoobsluhou Tesco. Projekt parkovacího domu na pozemku současného placeného parkoviště u samoobluhy Tesca nebyl nikdy plánován tak, aby zasáhl do zahrádek. Návrh nového územního plánu dokonce počítá se zachováním tamní zahrádkářské osady. To, že jde o fámu, potvrdil Neratovinám i vedoucí Odboru dopravy a správních činností Městského úřadu Ludvík Gottfried. Fámu zřejmě záměrně rozšířil někdo, kdo nesouhlasí s řešením parkování v oblasti sídliště vybudováním parkovacího domu v naději, že tento záměr bude zpochybňován částí občanů města.
Varování pro neratovické zahrádkáře: invazní motýl devastuje buxusy
Dění ve městě

Varování pro neratovické zahrádkáře: invazní motýl devastuje buxusy

Už i do Neratovic se dostal invazní druh motýla – zavíječ zimostrázový. Tento škůdce původem z východní Asie se v Evropě poprvé objevil v roce 2006 a od té doby se nekontrolovatelně šíří. Na území České republiky byl poprvé zaznamenán v roce 2011 na Znojemsku. V roce 2015 v Praze a nyní se rozšířil i do Polabí.
Back to top button
Close

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️