ČSSD

 • Led- 2021 -
  29 ledna
  Politika

  Středočeští sociální demokraté i zelení jsou proti zdražování veřejné dopravy prosazovánému Starosty a nezávislými

  Radní středočeského kraje pro mobilitu Petr Borecký (STAN) chce od letošního července přinejmenším o pětinu zdražit jízdné ve veřejné dopravě, o čemž jsme psali v minulém článku.  Neratoviny oslovily některé politické strany, aby se k tomuto návrhu nejsilnější strany středočeské koalice vyjádřily. Soňa Mikešová, předsedkyně středočeské krajské organizace Strany Zelených (foto: facebook) Středočeská krajská předsedkyně Strany zelených Soňa Mikešová, jejíž strana je v krajské koalici zastoupena jednou zastupitelkou, k tomu pro Neratoviny uvedla: “Oznámení o zdražení jízdného nebyl dobrý začátek vládnutí krajské koalice. Pokud se zvyšuje procento z rozpočtu, které směřuje na veřejnou dopravu, je jasné, že to podvazuje možnosti kraje investovat a podporovat jiné důležité oblasti, za které nese kraj odpovědnost, jako je třeba střední školství nebo kultura. Je ale dobré připomenout, že Praha od možnosti zdražit jízdné upustila a myslím si, že středočeská krajská koalice by také neměla začínat tím, že chybějící peníze v rozpočtu získá zdražením veřejné…

  Číst více »
 • Říj- 2017 -
  18 října
  Politika

  Ve čtvrtek na pokec s ex-ministryní školství Kateřinou Valachovou

  V Neratovicích nám politické strany v letošní volební kampani nedaly mnoho příležitostí setkat se a pohovořit s jejich kandidáty osobně. Zřejmě poslední takovou příležitostí před volbami bude setkání s Kateřinou Valachovou, která kandiduje na 2. místě kandidátky ČSSD ve Středočeském kraji.

  Číst více »
 • Srp- 2017 -
  30 srpna
  Politika

  Hamáček ve Spolaně jedl v kantýně, kterou se skauty v roce 2002 pomáhal zachraňovat

  Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se dnes zastavil v neratovické Spolaně. Zde se setkal s generálním ředitelem Karlem Pavlíčkem, ale také prohlédl provoz podniku. Kromě jiného se zajímal o podmínky zaměstnanců, a to nejen platové. Na závěr návštěvy poobědval v podnikové jídelně.

  Číst více »
 • 28 srpna
  Politika

  Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) navštíví ve středu Spolanu

  Na krátkou návštěvu Spolany Neratovice přijede ve středu 30. srpna předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček (ČSSD). V podniku se primárně bude zajímat o protipovodňová opatření. Kromě toho si prohlédne areál Spolany a poobědvá v závodní kantýně.

  Číst více »
 • Čvn- 2017 -
  30 června
  Komunální politika

  Neratovická ČSSD bude chtít vznik nových městských bytů

  Místní organizace ČSSD Neratovice nesouhlasí se záměrem rozsáhlé privatizace městských bytů a dovolí-li to volební výsledky v komunálních volbách v příštím roce, bude usilovat o výstavbu určitého počtu nových městských bytů, pokud současné vedení města svůj záměr privatizovat velkou většinu městských bytů realizuje. Zde přinášíme usnesení ČSSD Neratovice v plném znění: ČSSD Neratovice nesouhlasí s rozsáhlou privatizací městských bytů, kterou prosazuje koalice Neratovice Jinak, ODS a Volby pro město, ačkoliv ani jedna z těchto stran neměla privatizaci městských bytů ve svém volebním programu. Vzhledem k poměru sil v zastupitelstvu nedokážeme privatizaci městských bytů v tuto chvíli zabránit. Nejenže bude třeba pomoci lidem, kteří v důsledku privatizace přijdou o bydlení, ale navíc jsme přesvědčeni, že město určitý počet městských bytů potřebuje. Proto do příštích komunálních voleb půjdeme s programem výstavby azylového domu a nových městských bytů. MO ČSSD Neratovice

  Číst více »
 • Pro- 2016 -
  18 prosince
  Zastupitelstvo

  Alternativy ohledně nemocnice existují. Uvidí je zastupitelé?

  Společnost Vamed Mediterra, provozovatel neratovické nemocnice, přišel nedávno s několika návrhy úpravy vztahů mezi městem a nemocnicí. Představil čtyři varianty, z nichž první dvě předpokládaly nenávratné investice města v řádu 100 milionu korun, další pak faktickou ztrátu většinového městského vlastnictví budovy a pozemku nemocnice. Existují však i jiné možnosti, o kterých se ale na zastupitelstvu nehovořilo.

  Číst více »
 • Říj- 2016 -
  13 října
  Politika

  ČSSD Neratovice nepodporuje žádného z kandidátů v druhém kole senátních voleb

  Místní organizace ČSSD přijala veřejné stanovisko k druhému kolu voleb do senátu PČR, ve kterém se rozhodla nepodpořit ani jednoho z kandidátů, kteří postoupili do 2. kola. Přinášíme plné znění tohoto stanoviska: ČSSD Neratovice nepodporuje žádného z kandidátů v druhém kole senátních voleb Do druhého kola senátních voleb v senátním obvodu Mělník postoupili kandidátka ODS Veronika Vrecionová a kandidát STAN Petr Holeček. Tyto dvě strany tvoří na neratovické radnici vládnoucí koalici, s jejíž politikou a stylem vládnutí v mnoha ohledech členové a sympatizanti místní organizace ČSSD výrazně nesouhlasí. Jde o strany, které se obě na celostátní úrovni v letech 2010-13 podílely na Nečasově-Kalouskově vládě, která způsobila hlubokou hospodářskou krizi, zanedbání infrastrutury země, propad životní úrovně, úpadek veřejných služeb a útočila na postavení těch nejslabších v naší společnosti, včetně nemocných a postižených. Proto místní organizace ČSSD nemůže podpořit ani jednoho z kandidátů v druhém kole senátních voleb.

  Číst více »
 • Zář- 2016 -
  22 září
  Politika

  Neratovická ČSSD se distancuje od počínání Stanislava Humla na sociálních sítích

  Místní organizaci České strany sociálně demokratické v Neratovicích došla trpělivost se senátorským kandidátem své strany Stanislavem Humlem, když po opakovaném sdílení rozličných konspiračních teorií a hoaxů z dílny krajní pravice letos v srpnu na svém facebookovém profilu sdílel neonacistické video popírající holokaust z kanálu neonacistické organizace Iron Dawn (Železný úsvit).

  Číst více »
 • 5 září
  Politika

  Řidičům a řidičkám PID se zvýší na hodinová mzda o 40 %

  Další skupinou obyvatel Neratovic, které se dotkne zvyšování mezd, jsou řidiči a řidičky autobusů Pražské integrované dopravy. Jejich hodiná mzda vzroste ze zhruba 70 Kč na 100 Kč díky dohodě mezi vedením Středočeského kraje a dopravci.

  Číst více »
 • Čvc- 2016 -
  22 července
  Politika

  Dvě stovky neratovických učitelů by si měly od září platově polepšit o 1300 – 1500 Kč

  V neratovických veřejných školách pracuje kolem 200 pedagogických pracovníků. Ti všichni by se měli dočkat významného zvýšení mezd od začátku nadcházejícího školního roku. Začínající učitelé si polepší zhruba o 1300 Kč měsíčně. Zkušení učitelé pak o 1500-1600 Kč.

  Číst více »
Back to top button

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️